فروردین ۴, ۱۴۰۲
واکنش مجمع دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم و صنعت به اقدام هیأت نظارت بر تشکل‌های این دانشگاه

واکنش مجمع دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم و صنعت به اقدام هیأت نظارت بر تشکل‌های این دانشگاه

  • اسفند ۲۳, ۱۴۰۱

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مجمع دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم و صنعت طی نامه‌ای خطاب به کوه‌دار، دبیر هیات نظارت بر تشکل‌های این دانشگاه نسبت به لغو برنامه‌های پیشنهادی خود از سوی هیأت نظارت بر تشکل‌ها واکنش نشان داد.

متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر کوه‌دار
دبیر محترم هیات نظارت بر تشکل‌ها

با سلام و احترام

همانطور که مستحضرید، مطابق دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان (بند ٣ ماده ٣)، هیأت نظارت دانشگاه موظف است طی هفت روز کاری به درخواست‌های مجوز تشکل‌های دانشگاه پاسخ دهد، و عدم پاسخگویی به درخواست‌ها در طی این بازه‌ی زمانی، به منزله‌ی تأیید برنامه می‌باشد.

متأسفانه برای دو برنامه‌ی اخیر این تشکل (اردوی جنگ فقر و غنا و حلقه‌ی کتابخوانی کتاب جدال دو اسلام) پاسخی اعلام نشد و مطابق دستورالعمل باید دارای مجوز تلقی می‌گردید؛ ولی در کمال تعجب بدون رعایت قانون، به صورت تلفنی اعلام گردید که برنامه‌ها اجازه برگزاری ندارند!

به عنوان وظیفه‌ی شرعی امر به معروف و نهی از منکر، تبعیت از قانون را به شما گوشزد می‌نماییم و ضمن مطالبه‌ی پایان دادن به این روند خلاف قانون خواستاریم به صورت مستدل و مکتوب، علل رد درخواست برگزاری برنامه‌ها را مطابق قانون (بند ۵ ماده ۳) اعلام نمایید، در غیر این صورت حق قانونی این تشکل مبنی بر برگزاری این برنامه‌ها و شکایت از این روند خلاف قانون محفوظ می‌باشد و در صورت نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ و السلام علی من اتبع الهدی

رونوشت:
دکتر کلانتری، معاون فرهنگی وزارت علوم
حجت‌الاسلام رستمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها
حجت‌الاسلام خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

 

منبع:خبرگزاری دانشجو

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *