فروردین ۶, ۱۴۰۲
اعتبار بخشی موسسه‌ای و برنامه‌ای در دستورکار وزارت بهداشت است

اعتبار بخشی موسسه‌ای و برنامه‌ای در دستورکار وزارت بهداشت است

  • اسفند ۱۶, ۱۴۰۱

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ابوالفضل باقری‌فرد در مراسم چهارمین جشنواره دانشگاه بهره‌ور که در تالار امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: اجرای برنامه‌هایی مترقی و هدفمند با دستور کار افرایش بهره‌وری و ارتقا کیفیت خدمات در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای افزایش بهره‌وری ستودنی است.

وی با بیان این‌که توجه به حوزه آموزش در راس امور وزارت بهداشت است، تاکید کرد: بدون توجه به امر بهره‌وری آموزش‌ها نیز ابتر خواهند ماند.

باقری‌فرد گفت: باید در مقابل هزینه‌کردی که انجام می‌شود، خروجی موثر داشته باشیم، تنها این برنامه با اصل بهره‌وری هماهنگ است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که در نظام‌های آموزشی و سلامت‌محور خروجی و نتیجه کار مهم است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی از روش‌های ارتقا بهره‌وی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای افرایش سطح بهره‌وری الگو برداری کنند.

وی به تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان برای ارایه خدمات باکیفیت‌تر به مردم اشاره کرد و افزود: تلاش، جانفشانی و منابعی که صرف درمان در نظام سلامت می‌شود باید با کمک برنامه‌های راهبردی به میزان قابل قبول اثر بخشی داشته باشند.

باقری‌فرد دو اصل مهم بهره‌وری را اثربخشی و کارایی دانست و اظهار امیدواری کرد در حوزه‌های پژوهشی، درمانی و بهداشتی به بهره‌وری لازم و کافی دست یابیم.

وی با بیان این که یکی از سنجه‌های مهم برای ارزیابی و افزایش بهره‌وری اعتباربخشی است تاکید کرد: در معاونت آموزشی وزات بهداشت اعتبار بخشی موسسه‌ای وبرنامه‌ای در دستور کار است.

چهارمین جشنواره دانشگاه بهره‌ور با حضور جمعی از مسئولان دردانشگاه برگزار و از نسل هفتم سامانه HIM نیز رونمایی شد. در این مراسم برترین واحد‌های بهره‌ور آموزشی، بهداشتی، درمانی و پژوهشی دانشگاه معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

منبع:خبرگزاری دانشجو

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *