فروردین ۱۲, ۱۴۰۲

گسترش شمول استفاده از تسهیلات نخبگان با تغییر آیین نامه ها

  • شهریور ۲۴, ۱۴۰۱

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به استفاده از ایده های دانشجویان استعداد های درخشان و نخبه در جهت حل مشکلات کشور از گسترش شمول استفاده از تسهیلات نخبگان با تغییر آیین نامه ها خبر داد.

 به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ابوالفضل باقری‌فرد در چهاردهمین جشنواره علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: مسئولیت وزارت بهداشت در حوزه استعداد درخشان همواره این بوده تا استعدادها را بیابد و توانمند کند و سپس در جهت رفع مشکلات استفاده کند.

باقری فرد افزود: همواره در مراحل کشف و توانمندسازی استعدادهای درخشان موفق عمل کرده‌ایم اما زمانی که باید از ایده‌های نو استعدادهای درخشان استفاده کنیم آنها را رها کرده‌ ایم و سپس سالها بعد همین ایده‌های نو سر از دیگر کشورها و دانشگاه‌های خارجی در آورده است.

وی با تاکید بر اینکه تسهیلات استعدادهای درخشان را باید در کشور افزایش دهیم، گفت: نباید نسبت به مدال‌های طلا، نقره و برنز خیلی حساسیت داشته باشیم، از این حیث امسال تسهیلاتی را آغاز و سامانه‌ای را طراحی کردیم تا از ظرفیت دانشجویان استعدادهای درخشان بعد از فارغ التحصیلی استفاده شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هدف اصلی ما در وزارت بهداشت این است که در کنار تمام اهداف آموزشی، امید و نشاط در جامعه علمی کشور را دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: یاس و ناامیدی خط قرمز ما است.

وی با اشاره به برخی جریان‌سازی‌ها در آزمون دستیاری گفت: در طول عمر وزارت بهداشت بی سابقه بوده که ۴ هزار نفر در مرحله اول پذیرفته شوند و این سبب ایجاد امید و نشاط در جامعه علمی کشور شده است.

باقری‌فرد گفت: امیدوارم که اختتامیه جشنواره علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور افتتاحیه‌ای برای استفاده از استعدادهای خوب کشورمان باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *