فروردین ۳, ۱۴۰۲

نصب تندیس سرامدان علمی در یکی از بوستانهای تهران

  • شهریور ۱۷, ۱۴۰۱

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم آمادگی دارد ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها را برای حل مشکلات شهری و ایجاد شهری علم محور و هوشمند در اختیار شهرداری تهران قرار دهد.

به نقل از وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری تهران گفت: مراتب قدردانی و سپاس خود را از شهرداری تهران اعلام می‌کنم که سخاوتمندانه برای امضای این تفاهم نامه پیش‌قدم شد و تا امضای نهایی آن با ما همراهی و همکاری کرد.

وی افزود: از شهردار تهران که خود از جامعه دانشگاهی است انتظار می‌رود که در نگاه راهبردی و مدیریتی خود در شهر تهران، برای علم و فناوری ارزش زیادی قائل باشد و بحمدالله وی نیز در این راستا قدم بر می‌دارد و برای ایجاد هویت هوشمند در شهر تهران با تکیه بر علم و فناوری تلاش می‌کند.

زلفی گل، امضای این تفاهم‌نامه را در راستای تعامل و هم‌افزایی ظرفیت‌های وزارت علوم به عنوان یک نهاد علمی و شهرداری تهران به عنوان یک نهاد مؤثر اجتماعی در تهران اعلام کرد و گفت: دیدگاه شهردار تهران در زمینه محوریت قرار دادن علم و فناوری، این ظرفیت ویژه را برای وزارت علوم ایجاد می‌کند تا از خدمات شهرداری برای توسعه فضاهای علمی در شهر تهران استفاده کند.

وزیر علوم اختصاص یکی از بوستان‌ها و پارک‌های تهران را برای معرفی مفاخر و قرار دادن تندیس‌های سرآمدان علمی در معرض دید عموم، فراهم کردن فرصت‌های مطالعاتی برای اعضای هیأت علمی و دانشجویانی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با امور شهری و همچنین کمک به تأمین مسکن برای اعضای هیئت علمی و کارکنان را از محورهای این تفاهم نامه اعلام کرد.

زلفی گل افزود: وزارت علوم تلاش می‌کند ظرفیت‌های پژوهشی و فناوری خود را در اختیار مدیریت شهری تهران قرار دهد و همچنین پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در راستای حل مشکلات و معضلات شهری هدایت نماید.

وزیر علوم با بیان اینکه این تفاهم به وزارت علوم در مواردی مانند تجمیع دانشکده‌های مختلف برخی دانشگاه‌ها که در شهر تهران پراکنده هستند، کمک می‌کند، یادآور شد: از جمله این دانشگاه‌ها، دانشگاه خواجه نصیر است که در ۱۹ نقطه مختلف شهر، پراکنده شده و این پراکندگی باعث بالا رفتن هزینه دانشگاه می‌شود؛ بنابراین شهرداری می‌تواند کمک کند املاک دانشگاه تغییر کاربری داده و همکاری در بحث زمین‌های متعلق به شهرداری و دانشگاه در نقاط مختلف باعث شود که در یک پردیس واحد یکپارچه شود، البته هزینه شهرداری تمام و کمال پرداخت می‌شود.

وزیر علوم ابراز امیدواری کرد: با همکاری نزدیک که این وزارتخانه با شهرداری تهران خواهد داشت، تهران طبق برنامه‌های شهردار به یک شهر هوشمند ۲۴ ساعته تبدیل شود و خدمات بهتر به شهروندان تهرانی ارائه شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *