آذر ۱۳, ۱۴۰۱

در دانشگاه تربیت مدرس ؛ نوبت بندی حضور دانشجویان غیربومی در خوابگاه از ۱۵ آبان

  • مهر ۲۵, ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: احتمالا از ۱۵ آبان ماه و در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای دانشجویانی که از شهرهای مختلف به دانشگاه می آیند، نوبت بندی خوابگاه ها را خواهیم داشت.

محمد تقی احمدی با اشاره به چالش های حضوری شدن دانشگاه ها از ۱۵ آبان و همچنین تمهیدات این دانشگاه در راستای حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان گفت: مهمترین مشکل ما بعد از حضوری شدن و تجمع دانشجویان در دانشگاه، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مورد استقرار دانشجویان در خوابگاه ها است.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اعلام اینکه تمام دانشجویان و اساتید دانشگاه واکسینه شده اند، گفت: همه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس دز اول را دریافت کرده اند و همینطور اکثر قریب به اتفاق دانشجویان نیز نوبت دوم واکسن را هم تزریق کرده اند.

احمدی ادامه داد: پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری با توجه به شکننده بودن شرایط کرونایی، اجازه استقرار عادی در خوابگاه ها همانند گذشته یعنی اسکان ۵ یا ۶ نفر در هر اتاق را نمی دهد و اصلا به صلاح نیست این تعداد دانشجو حتی با وجود تزریق واکسن در یک اتاق حضور داشته باشند.

وی در ادامه بیان کرد: احتمالا برای دانشجویانی که از شهرهای مختلف به دانشگاه می آیند، نوبت بندی خوابگاه ها را خواهیم داشت و به طور مثال در دو یا سه نوبت در فواصل یک ماه و نیمه دانشجویان می توانند در خوابگاه اسکان داشته باشند.

احمدی ضمن بیان اینکه کلاس های حضوری عملی دانشجویان آغاز شده است، تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات ما، هزینه های تغذیه دانشجویان است که بسیار رشد کرده و بودجه دانشگاه ها از این بابت بسیار شکننده است؛ امیدوار هستیم بودجه مصوب مجلس سر موقع به دانشگاه ها اختصاص یابد چرا که دانشگاه ها از جمله دانشگاه تربیت مدرس از نظر بودجه ای در شرایط تنگنا قرار دارد. در این راستا سازمان امور دانشجویان وعده کمک هایی را داده که امیدواریم محقق شود.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه به نظر بنده آغاز حضوری شدن ناگهانی و فوری دانشگاه ها مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، گفت: ما نگران دانشجویانی هستیم که از شهرهای قرمز به دانشگاه می آیند و در این شرایط خطر ابتلای سایر دانشجویان افزایش می یابد و از سوی دیگر قرنطینه کردن تعداد زیاد دانشجو پیچیدگی های خاصی دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *