آذر ۱۵, ۱۴۰۱

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت: خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی آماده بازگشایی هستند

  • شهریور ۱۶, ۱۴۰۰

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت: با توجه به اتمام واکسیناسیون بخش عمده دانشجویان علوم پزشکی، خوابگاه‌های دانشگاه‌ها آماده بازگشایی و پذیرش دانشجویان است.

رحمان خدابنده‌لو افزود: تاکید اصلی وزیر بهداشت این است که با واکسیناسیون کامل دانشجویان، کارکنان و اساتید در دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه‌ها به صورت کامل بازگشایی شوند چرا که در حال حاضر بیشتر دانشجویان بالینی در دانشگاه‌ها حضور دارند.

وی افزود: در مورد دانشگاه‌های غیر علوم پزشکی نیز تاکید اصلی بر واکسیناسیون کامل دانشگاهیان است.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: برای نحوه آموزش نیز در حال حاضر برنامه اصلی آموزش ترکیبی (حضوری و مجازی) است.

وی با اشاره به اینکه تقریباً بیشتر دانشجویان علوم پزشکی واکسینه شده‌اند گفت: واکسیناسیون استادان تکمیل شده و در حال حاضر برنامه دانشگاه‌ها تکمیل واکسیناسیون کارکنان و دانشجویان است. البته ممکن است برخی به دلیل بیماری و یا ابتلا به کرونا که محدودیت زمانی ایجاد می‌کند تاکنون واکسن نزده باشند.

خدابنده‌لو یادآور شد: واکسیناسیون کارکنان خوابگاه‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی تقریباً تکمیل شده است و دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پذیرش دانشجویان آمادگی دارند و خوابگاه‌ها آماده است.

وی گفت: البته دانشگاه‌های علوم پزشکی کاملاً تعطیل نبوده‌اند اما دانشگاه‌ها در زمینه‌های رفاهی از جمله خوابگاه و سلف سرویس آمادگی دارند اما در نهایت ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی تصمیم می‌گیرد.

مدیرکل امور دانشجویی درباره درخواست دانشجویان برای محاسبه واکسیناتوری به اندازه کار دانشجویی بالینی گفت: کار دانشجویی مبالغ مشخصی دارد اما واکسیناتور شدن دانشجویان کار دانشجویی محسوب نمی‌شود. اما با این وجود از شوراهای صنفی درخواست کرده‌ایم که این موضوع را در دانشگاه‌های مختلف بررسی کنند و گزارش ارائه کنند.

وی یادآور شد: در بخشنامه‌ای که برای حمایت از کار داوطلبانه دانشجویان در واکسیناسیون ارائه شده بود قرار بود حق‌الزحمه‌ای معادل کار دانشجویی بالینی به مبلغ ساعتی ۱۶ هزار تومان در نظر گرفته شود که در برخی دانشگاه‌ها این موضوع مبنای محاسبه بوده و در برخی دانشگاه‌ها حق الزحمه‌های کمتری محاسبه شده که پس از گزارش شوراهای صنفی می‌توان نظر نهایی داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *