آذر ۱۸, ۱۴۰۱

بر اساس قانون دانشگاه “ویرجینیا”؛ دانشجویانی که واکسن نزنند، ثبت‌نام نمی‌شوند!

  • مرداد ۳۱, ۱۴۰۰

دانشگاه “ویرجینیا” در آمریکا، ۲۳۸ نفر از دانشجویان خود را به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا، برای ترم پیش‌رو ثبت‌نام نکرد.

به نقل از سی‌ان‌ان، دانشگاه ویرجینیا از جمله دانشگاه‌های آمریکایی است که دریافت واکسن برای دانشجویان را اجباری اعلام کرد.

بدین ترتیب تمام دانشجویانی که در خوابگاه‌های این دانشگاه زندگی می‌کنند، تحصیل می‌کنند و یا در دانشگاه فعالیت حضوری دارند،ملزم به دریافت واکسن کووید-۱۹ هستند تا بتوانند برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ ثبت‌نام کنند.

“برایان کوی” سخنگوی دانشگاه ویرجینیا گفت: ۲۳۸ دانشجوی ترم پاییز دانشگاه که واکسن نزدند اجازه ثبت‌نام ندارند. البته تنها ۴۹ نفر از آنها به طور واقعی برای ثبت‌نام در کلاس‌ها اقدام کردند.۱۸۹ نفر باقی مانده شاید اصلا قصد بازگشت به دانشگاه در ترم پاییز را نداشته باشند.

وی ادامه داد: حدود ۹۶.۶ درصد از بدنه دانشجویی دانشگاه ویرجینیا در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند وتعداد محدود دانشجویان واکسینه نشده نیز ممانعت‌های مذهبی و پزشکی داشتند.

سخنگوی دانشگاه ویرجینیا افزود: در صورت عدم واکسیناسیون،‌ما از دانشجویان سوال میپرسیم که آیا در هر زمان(چه محیط سربسته و جه محیط سرباز) وقتی کنار مردم هستید،‌ماسک میزنید؟

کوی خاطرنشان کرد: هر دانشجویی که واکسن نزده و معافیت دارد،‌ باید هفته‌ای یک بار تست کرونا دهد. البته این تست با هفته‌ای یک بار آغاز می‌شود و احتمالا دفعات آن افزایش خواهد یافت.

دانشگاه ویرجینیا اعلام کرده که برای ترم پاییز ۱۸ هزار دانشجوی کارشناسی و حدود ۹ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد خواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *