فروردین ۴, ۱۴۰۲

فرصت یکساله دانشکده‌های علوم پزشکی برای تامین هیات علمی و تجهیزات

  • شهریور ۱۲, ۱۴۰۱

دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی از ارائه فرصت یکساله به دانشکده های علوم پزشکی برای تامین اعضای هیات علمی و تجهیزات آموزشی خبر داد.

به نقل از وزارت بهداشت، دکتر جلیل کوهپایه زاده با بیان این مطلب افزود: هدف ما، بهره وری حداکثری از منابع کشور برای ارتقاء کیفیت آموزش های علوم پزشکی است و دانشکده های علوم پزشکی حداکثر یک سال فرصت دارند تا نسبت به تکمیل تجهیزات آموزشی و تامین اعضای هیات علمی برای ظرفیت مازاد دانشجویان پزشکی عمومی اقدام کنند.

دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی درباره چالش تامین هیات علمی و تجهیزات آموزشی بعد از تصویب افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی گفت: دانشکده های علوم پزشکی حداکثر یک سال فرصت دارند تا نسبت به تکمیل این موارد اقدام کنند، در غیر این صورت مجوز آنها لغو و دانشجویان به دانشگاه مرکز استان منتقل می شوند.

کوهپایه زاده با بیان اینکه سقف پذیرش دانشجوی پزشکی عمومی برای شهرهای کوچک، ۲۰ نفر است، افزود: بر اساس اعلام آمادگی و تعهد دانشکده های علوم پزشکی، این دانشکده ها تا بهمن ماه فرصت دارند تا نسبت به تکمیل زیر ساخت های آموزشی اقدام کنند.

به گفته وی طبق مصوبه شورای عالی فرهنگی مبنی بر پذیرش ظرفیت مازاد دانشجو، اغلب دانشگاه ها امکان ارائه آموزش به این حجم از دانشجو را ندارند.

دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت اظهار داشت: هدف ما، بهره وری حداکثری از منابع کشور برای ارتقاء کیفیت آموزش های علوم پزشکی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *