فروردین ۱۱, ۱۴۰۲

یارانه ای به غذای دانشجویی در تابستان تعلق نمی گیرد

  • مرداد ۲, ۱۴۰۱

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: ترم تابستان جز برنامه ریزی های سازمان برنامه و بودجه نیست که بخواهد به آن پول تغذیه نیز اختصاص دهد.

روز گذشته عده‌ای از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به عدم تخصیص یارانه به غذای دانشجویی در ترم تابستان تجمع کرده و خواستار اختصاص یارانه به غذای تابستانی بودند.

شورای صنفی دانشجویی دانشگاه اعلام کرد؛ بعد از آنکه مسئولان دانشگاه به درخواست شورای صنفی مبنی بر تخصیص یارانه به غذای تابستان توجهی نکرده و نامه‌ شورای صنفی که قریب به هزار امضا داشت را نیز بدون پاسخی رسمی رها کردند، شورای صنفی تنها راه حل را تشکیل تجمعی در کنار دفتر ریاست دانشگاه دیده است.

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اختصاص یارانه به غذای دانشجویی در تابستان گفت: ما ترمی به نام ترم تابستان نداریم، ترم تابستان را دانشگاه‌ها خود برگزار می‌کنند، دانشگاه‌هایی که ظرفیت دارند این دوره را برگزار کرده و حتی از دانشجویان روزانه هم برای این دوره شهریه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: بنابراین این ترم جز برنامه ریزی های سازمان برنامه و بودجه نیست که بخواهد به آن پول تغذیه نیز اختصاص دهد، یارانه غذا را برای ۹ ماه اختصاص می‌دهند که از اول مهر تا ۱۵ تیر هر سال را شامل می‌شود که ۱۵ روز سال نو را نیز به علت تعطیلات از آن کم می‌کنند، بنابراین تابستان برای ما ترم محسوب نمی‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره قیمت غذا در سال جاری گفت: تا مهر ماه قیمت غذای دانشجویی تغییری نکرده و به این شرح است: صبحانه هزار و ۶۰۰ تومان، ناهار و شام کم هزینه ۲ هزار و ۱۰۰ تومان، ناهار و شام متوسط هزینه سه هزار تومان، ناهار و شام پرهزینه سه هزار و ۵۰۰ تومان، حداقل و حداکثر مبلغ غذای دانشجویان شاغل به تحصیل در سنوات غیر مجاز ۶ هزار و ۸۰۰ تا ۹ هزار و ۶۰۰ تومان.

وی درباره سهم دانشجو از پرداخت غذای دانشجویی گفت: سعی ما این است که سهم دانشجو از پرداخت غذای دانشجویی را به زیر ۱۰ درصد برسانیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *