فروردین ۶, ۱۴۰۲

سهم دانشجویان را در ورزش‌های دانشگاهی افزایش خواهیم داد

  • تیر ۳۱, ۱۴۰۱

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: سهم دانشجویان در ورزش‌های دانشگاهی را افزایش و سطح حضور و فعالیت‌هایشان را بازتعریف و ارتقا خواهیم بخشید.

 به نقل از سازمان امور دانشجویان، هاشم داداش پور در نشست مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی که در تالار لعل دانشگاه تبریز برگزار شد، با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان وظیفه خود می‌داند تا به سلامت دانشجویان نگاه ویژه ای داشته باشد و در اولویت‌های خود قرار دهد و ورزش در این زمینه نقش مهمی ایفا می‌کند و هرگونه فعالیتی که منجر به تحرک و نشاط و شادابی و تقویت روحیه دانشجو شود از پشتیبانی سازمان برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت و زیر ساخت‌های ورزشی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: از دانشگاه‌های کشور در مناطق مختلف بازدیدی که داشتم، دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند و نیاز است با برنامه ریزی منسجم دانشجویان و دانشگاهیان از این ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را در راستای افزایش نشاط و شادابی و سلامتی بکار گیرند.

رئیس سازمان امور دانشجویان از سه نهاد اثربخش در حوزه ورزش که در زیر مجموعه سازمان امور دانشجویان مستقر هستند نام برد و گفت: اداره کل تربیت بدنی، پژوهشگاه تربیت بدنی و فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به عنوان سه ضلع ورزشی می‌توانند با هم افزایی و تقویت یکدیگر و با همکاری انجمن‌های ورزشی سهم بزرگی در جریان سازی ورزشی را در مراکز آموزش عالی رقم بزنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش مرکز رشد و نوآوری تجهیزات ورزشی و دانش بنیان در این حوزه، سهم ایران در تولید تجهیزات و وسایل ورزشی در دنیا ارتقا یابد و برگزاری جشنواره ایده‌های نوآور ورزشی در حاشیه المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان در تبریز را در همین راستا برشمرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *