آذر ۱۳, ۱۴۰۱

شورای صنفی دانشگاه مطرح کرد؛ انتقاد از عدم واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی خواجه نصیر

  • شهریور ۱۷, ۱۴۰۰

علی رغم سایر دانشگاهها اما دانشگاه خواجه نصیر نتوانسته دانشجویان خود، حتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را واکسینه کند و این موضوع اعتراض شورای صنفی این دانشگاه را به همراه داشته است.

شورای صنفی دانشگاه خواجه نصیر ضمن ابراز نارضایتی از عدم واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه اعلام کرد: متاسفانه در چند ماه اخیر به کرات شاهد تبعیض و بی‌عدالتی‌هایی در تزریق واکسن در سراسر کشور بوده‌ایم که موجبات اعتراض و نارضایتی مردم را فراهم کرده است. هر جا هر ارگان و یا دستگاهی دارای قدرت و نفوذ بیشتری بوده توانسته پرسنل و نیروهای خود را واکسینه کند. همین اتفاق در رابطه با دانشگاه‌ها نیز اتفاق افتاده است.

در حالی‌ که بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌هایی همچون خواجه نصیر، که همواره مورد بی‌توجهی و غفلت مسئولان کشوری قرار گرفته‌اند، نتوانسته‌اند دانشجویان خود، حتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را واکسینه کنند، برخی از دانشگاه‌های دیگر دست و دلبازانه خانواده اساتید و اعضای هیئت علمی خود را واکسینه کرده‌اند.

در حالی‌ که دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر و تربیت مدرس با سرعت بالا و با حق انتخاب (آستارازنکا، سینوفارم و برکت) واکسینه می‌شوند و تقریبا تمام جمعیت خوابگاهی آنان دوز اول را دریافت کرده‌اند، در خواجه نصیر علی‌رغم این‌که از اوایل مرداد هماهنگی‌های لازم با معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده و اسامی تمام دانشجویان برای فعال شدن سامانه سراسری واکسیناسیون به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارسال شده است هیچ‌گونه اقدامی از سوی معاونت بهداشت دانشگاه برای واکسیناسیون دانشجویان خواجه نصیر انجام نشده و تقریبا تمام پیگیری‌های شورای صنفی دانشجویان از این معاونت بی‌نتیجه بوده و هر روز تنها وعده روزهای آینده را می‌دهند و این وعده‌های پوچ‌ آن‌ها با جان دانشجویان بازی می‌کند.

در نهایت باید این نکته را به وزارت بهداشت که در هفته اخیر چندین بار اعلام کرده که واکسیناسیون تمام دانشجویان کشور در حال انجام است متذکر شد که دولت سیزدهم با وعده عدالت طلبی و مبارزه با رانت در سطوح مختلف به روی کار آمده و باید در اولین قدم از استفاده ارگان‌ها و افراد مختلف از رانت و واکسن خارج از نوبت جلوگیری نمایند و در تخصیص واکسن با همه دانشگاه‌ها به مساوات برخورد کنند.

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرده به طور جدی خواستار اجرای هرچه سریع‌تر عدالت در تزریق واکسن است و همه‌ دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر نیز باید همانند دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌های دیگر، که نه تنها تمام دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌شان را واکسینه کرده‌اند، بلکه این روزها برای تزریق واکسن به دانشجویان مقطع کارشناسی آماده می‌شوند، امکان دریافت واکسن را داشته باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *