آذر ۱۷, ۱۴۰۱

ضرورت بهره‌مندی هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه از مشاوران حقوقی

  • شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

دکتر محمد سلیمانی، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه گفت: هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه باید «مشاور حقوقی» داشته باشند و نظم و انضباط در برگزاری جلسات این هیئت‌ها نیز امری مهم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در آیین تکریم و معارفه قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه که پیش از ظهر امروز (شنبه) به صورت حضوری و مجازی، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، دکتر سلیمانی اظهار امیدواری کرد با همکاری و تلاش مجدانه و مجاهدانه، خدمات خود را به مردم عزیز کشور ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه جایگاه آموزش عالی کشور جایگاهی خاص است، تصریح کرد: مدیران صنعت، شهرداران، وزرا و… در دانشگاه‌های کشور آموزش دیده و تربیت شده‌اند و ریشه همه آنها به دانشگاه برمی‌گردد.

قائم مقام وزیر علوم با بیان اینکه حوزه هیئت امنا، قانون گذار و مقررات نویس است و مطابق آن عمل می‌کند، افزود: باید به مقررات و قانون تمکین کنیم و اگر دارای نقایص و ایرادی است باید آن را بازبینی و اصلاح کرد.

وی خاطرنشان کرد: هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه باید مشاور حقوقی داشته باشند و نظم و انضباط در برگزاری جلسات این هیئت‌ها نیز امری مهم است.

دکتر سلیمانی در ادامه بر استفاده موثر از اختیارات دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: از مجموعه آموزش عالی انتظار می‌رود چون بزرگان علم، دانش و معرفت در آن است، دارای خطاهای کمتری باشد.

وی همچنین به تعامل با مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: باید مراقبت کنیم که تبعیض، مشی ما نشود. همچنین باید صداقت در گفتار، عمل و کار داشته باشیم و پیش بردن کار با «صداقت» معجزه‌گر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *