فروردین ۴, ۱۴۰۲
ضرورت تنوع‌بخشی به منابع درآمدی دانشگاه‌ها

ضرورت تنوع‌بخشی به منابع درآمدی دانشگاه‌ها

  • اسفند ۱۳, ۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم دانشگاه زابل، علی خطیبی در سفر به استان سیستان و بلوچستان، با حضور در منطقه سیستان از امکانات، توانمندی‌ها و پروژه‌های عمرانی دانشگاه زابل بازدید کرد.

وی با همراهی هیئت رئیسه دانشگاه زابل با حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، طی بازدید از ساختمان‌ها، امکانات و تجهیزات دانشگاه زابل از جمله پژوهشکده زیست فناوری و آزمایشگاه‌های کشت بافت، ژنتیک، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و فیزیولوژی؛ ضمن بررسی ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های علمی، پژوهشی و رفاهی موجود؛ روند اجرایی و پیشرفت‌ پروژه‌های عمرانی دانشگاه را نیز مورد توجه قرار داد و در خصوص تامینِ اعتبار مورد نیاز جهت تقویت زیرساخت‌ها و تکمیل و تعیین‌تکلیف طرح‌های نیمه‌تمام دانشگاه قول مساعد داد.

وی همچنین با حضور در مجتمع بقیه ا… الاعظم (عج) چاه‌نیمه، در جریان فعالیت‌ها و اقدامات پژوهشی و توسعه‌ای دانشگاه زابل طی سال‌های گذشته نیز قرار گرفت.

در ادامه، معاون وزیر علوم در نشست با شورای دانشگاه زابل، ضمن ابراز خرسندی از جایگاه، تجهیزات و توانمندی‌های گسترده این دانشگاه، با تاییدِ اینکه مراکز وابسته به آموزش عالی همچون دانشگاه و پژوهشگاه زابل همواره به‌عنوان نقطه اتکای مردم در این منطقه محسوب شده‌اند؛ بر ضرورتِ تنوع‌بخشی به منابع درآمدی دانشگاه‌ها وکاهش وابستگی آن‌ها به بودجه عمومی کشور با درآمدزایی از طریق منابع بومیِ مولدساز تاکید کرد و سرمایه‌گذاری بر روی شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه خدمات مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه زابل را از ابزارهای اساسی در تحقق این مهم و عاملی برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر در رفع مشکلات اقتصادی منطقه دانست.

وی در پایان به تشریح محدودیت‌های اقتصادی و اعتباری موجود و چالش‌هایی که این مسئله به نظام آموزش عالی کشور تحمیل می‌کند پرداخت و با اشاره به تلاش شبانه‌روزی وزیر علوم، تحقیقات فناوری و تیم مدیریتی وی برای احقاق حقوق جامعه دانشگاهی، ابراز امیدواری کرد: با برقراری تعامل سازنده با نهادهای قانون‌گذار بتوان برای رفع مشکلات اقتصادی آموزش عالی کشور گام‌های اساسی و اثرگذاری برداشت.

منبع:خبرگزاری مهر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *