فروردین ۴, ۱۴۰۲
احیای کانون دانشجویی همیاران سلامت در دانشگاه‌ها

احیای کانون دانشجویی همیاران سلامت در دانشگاه‌ها

  • اسفند ۸, ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان صبح امروز در مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان و وزارت علوم در حوزه علمی سیاست گذاری می‌کند و یکی از اجزای آن بحث سلامت دانشجویان است و طبیعی است نقش سیاست گذاری خود را در جهت هدایت دانشگاه‌ها داشته باشند و در جهت مدنظر وزارت علوم هدایت کنند.

وی افزود: یکی از مسائلی که در حوزه مشاوره مورد توجه بود، بحث درمانی است و بیشتر به بحث درمانی توجه می‌شد تا پیشگیری. بر این اساس یکی از بحث‌های ما توجه از رویکرد درمانی به سمت رویکرد پیشگیری است. ما نباید صرفاً فقط به مشاوره بسنده کنیم و باید به تمام ابعاد سلامت توجه کنیم. در این صورت است که اثرگذاری آن بیشتر می‌شود.

داداش پور تصریح کرد: در این راستا و برای اینکه به موضوع سلامت توجه بیشتری شود نیاز بود نگرش در دانشگاه‌ها و ساختار آن تغییر کنند. در چنین فضایی بود که مقوله سلامت متولد شد و تمام دانشجویان را در سراسر کشور هدف قرار داد و یکی از اهداف ما در این راه این است که سواد سلامت را در جامعه و به ویژه دانشگاه‌ها افزایش دهیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان تأکید کرد: با توجه به اینکه مراکز مشاوره و سبک سلامت ما به تنهایی نمی‌توانستند این رویکرد را در میان دانشجویان ترویج دهند، برای همین نیاز بود یک نهاد واسطی شکل گیرد. برای همین کانون همیاران سلامت دانشجویان احیا و فعال شد و در کنار مراکز مشاوره زیست سالم دانشجویی را در میان دانشجویان ترویج می‌کند.

داداش پور گفت: مراکز مشاوره در دانشگاه‌ها فعال و پویا شده اند و هر دانشجویی با هر سلیقه‌ای زیر چتر نظام آموزش عالی قرار داشته و برای سلامت آن تلاش می‌شود تا زیست سالم دانشجویی در تمام کشور رواج یابد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *