فروردین ۲, ۱۴۰۲
برگزاری آزمون تافل به صورت کاملا الکترونیک

برگزاری آزمون تافل به صورت کاملا الکترونیک

  • اسفند ۶, ۱۴۰۱

عبد الرسول پور عباس، رئیس سازمان سنجش کشور گفت: آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ در بعدازظهر پنجشنبه ۱۱ اسفند و صبح و بعدازظهر جمعه ۱۲ اسفند سال جاری و آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۲ صبح پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ برگزار می‌شوند و داوطلبان این آزمون‌ها از روز هشتم اسفند می‌توانند برای دریافت کارت آزمون اقدام کنند.

وی افزود: محدودیت‌های اینترنتی بسیار اثرگذار و آرامش بخش برای داوطلبان بود و کنترل‌های ما نشان دهنده سلامت این آزمون است. توانستیم رضایت داوطلبان و خانواده‌هایشان را فراهم کرده و این امید را ایجاد کنیم که حقی ناحق نشود، به تمام نهادها و افرادی که در سلامت این آزمون به ما کمک کردند تبریک می‌گویم.

رئیس سازمان سنجش بیان کرد: ما یک تجمیع را در آزمون‌ها دنبال می‌کنیم که امسال برای اولین بار برای آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری این کار انجام شد، این فرآیند سبب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

وی گفت: اولین آزمون تستی ما در حوزه آزمون الکترونیک برگزار شد، این کار را بدون اعلام عمومی انجام دادیم و نتیجه مثبت گرفتیم. می‌خواهیم یک بانک سوال هوشمند را تهیه کنیم، این مسأله گام اول است که با این وجود در لحظه می‌توان آزمون سراسری برگزار کرد.

پور عباس گفت:  درصدد هستیم تا یک بانک سوال را ایجاد کنیم.

او ادامه داد: سامانه جدید به دو سامانه دیگر به نام‌های برگزاری آزمون و طراحی سوال متصل می‌شود.

او ادامه داد: ۱۶۹هزارو ۹۶۴نفر در آزمون دکتری ثبت نام کردند که از این تعداد ۹۴هزارو۳۳۹ نفر مرد و۷۵هزار۶۲۵ زن هستند.(۴۴درصد زن و۵۶ درصد مرد)

پورعباس اعلام کرد: افراد قبل از آزمون باید احراز هویت شوند و ما درصدد هستیم تا با روش‌های علمی همچون اثر انگشت احراز هویت افراد را انجام دهیم.

او ادامه داد:در هنگام برگزاری آزمون خللی در اینترنت کشور وارد نمی‌شود و ما تلاش می‌کنیم امنیت آزمون‌ها را افزایش دهیم.

وی اعلام کرد: در آزمون گذشته ما باکمک سامانه تقلب یاب از ۶۷نفر دستگاه تقلب گرفتیم. و آزمون گذشته در امنیت و سلامت کامل برگزار شد.

او افزود:افراد در هنگام آزمون الکترونیک نمی‌توانند به اینترنت درسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد:ما ظرفیتی را برای آزمون در نظر داریم تا در چند نوبت کنکور برگزار شود.

پورعباس گفت:آزمون آیلتس زبان لغو نشد و به تعویق افتاد تا مشکلات آن برطرف شود. ما به زودی در این باره اطلاعیه را منتشر می‌کنیم.

رئیس سازمان سنجش گفت: آزمون تافل الکترونیکی و آزمون آیلتس کتبی  برگزار می‌شود.ما از کسی درباره علت آزمون دادن سوالی نمی‌پرسیم.  در ماه رمضان آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

پورعباس اعلام کرد: آزمون سراسری تجربی دروس اختصاصی در سه شهر الکترونیکی برگزار شد.داوطلبان این آزمون نیز گزینش شدند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اینترنت در دو آزمون کارشناسی ارشد و دکتری قطع نخواهد شد. به‌دنبال این هستیم که آزمون‌های سازمان تجمیع شوند.

وی افزود: ما درصدد هستیم تا برای عملکرد برگزاری آزمون یک سامانه موبایل طراحی کنیم.

او گفت:ما برای بلایای طبیعی که در شهرها اتفاق می‌افتد شورای تشکیل دادیم که در آن سه وزیر علوم بهداشت و حضور دارند و اگر مصوبه‌ایی را به سازمان سنجش ارسال کنند به مردم سهمیه می‌دهیم در همین راستا افرادی که در مناطق زلزله زده خوی هستند تا سه سال به آن ها سهمیه اختصاص می‌دهیم.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *