فروردین ۶, ۱۴۰۲
رتبه نخست ایران در ایجاد زیرساخت‌های آموزشی ویژه دختران

رتبه نخست ایران در ایجاد زیرساخت‌های آموزشی ویژه دختران

  • بهمن ۲۷, ۱۴۰۱

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دومین گردهمایی سراسری رتبه‌های برتر آزمون سراسری صبح امروز در حرم مطهر رضوی آغاز به کار کرد.

در این همایش که با حضور ۴۰۰نفر از دختران دارای رتبه زیر هزار در آزمون سراسری ۱۴۰۰ همراه بود، حجت الاسلام سعید کرمی، مدیرکل فرهنگی نهادرهبری در دانشگاه‌ها با تاکید براینکه پرچم رشد و آبادانی کشور در دست جوانان است، به شتاب ایجاد زیرساخت‌های آموزشی برای دختران طی سال‌های پس ازا نقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: ایران اسلامی در این زمینه رتبه نخست را دارد؛ طبق اسناد بین المللی، آمار بانوان باسواد کشور پیش از انقلاب اسلامی، ۲۳درصد بود که اکنون به بیش از ۹۳ درصد رسیده است.

وی بااشاره به حدیث شریف «العلمُ سلطانٌ»، پیشرفت علمی را مقدمه پیشرفت همه جانبه یک کشور دانست و افزود: اقتدار نرم و قدرت نفوذ هر کشور، در رشد علمی آن ریشه دارد؛ ایران در این زمینه، گام‌های اولیه را بسیار محکم و استوار برداشته و از کشوری که سهمی در علم نداشت، امروز به سرآمدی در اغلب عرصه‌های علمی رسیده و امید می‌رود بتوانیم اقتصاد و تولید خود را نیز به این مرحله برسانیم.

به گفته مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، کشور ما پس از چهار دهه از انقلاب اسلامی به رتبه پانزدهم جهان در تولید علم رسیده و دو درصد تولید علم جهان را بر عهده دارد. همچنین در زمینه نانو، رتبه یازدهم، در عرصه سلول‌های بنیادی، رتبه دوم و در انرژی هسته‌ای و ثبت اختراع، رتبه هفتم را دارد که رسالت تداوم این مسیر پیشرفت بر عهده نخبگان جوان می‌باشد.

یادآور می‌شود دومین گردهمایی سراسری رتبه‌های برتر آزمون سراسری به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ۲۶ بهمن تا پنج اسفندماه در مشهد مقدس برگزار می‌گردد.

 

منبع:خبرگزاری دانشجو

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *