فروردین ۳, ۱۴۰۲
امروز؛ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمانی دستیاران پزشکی

امروز؛ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمانی دستیاران پزشکی

  • بهمن ۲۶, ۱۴۰۱

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فرایند ثبت درخواست انتقالی جدید دستیاری تخصصی بالینی برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از روز شنبه اول بهمن آغاز شد و تا پایان روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه ادامه دارد. دانشجویان مقطع دستیاری تخصصی برای ثبت درخواست خود باید به سامانه درخواست مهمانی دستیاران تخصصی بالینی مراجعه کنند.

دانشجویانی که متقاضی انتقال به دانشگاهی دیگر هستند با استفاده از شماره دستیاری و کد ملی می‌توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. همچنین در صورت لزوم می‌توانند درخواست مهمانی ثبت شده خود را اصلاح کنند.

ثبت نام تنها باید از طریق رایانه انجام می‌گیرد و نباید از گوشی‌های موبایل جهت ثبت نام استفاده شود.

دستیاران پزشکی قبل از کامل کردن فرم درخواست مهمانی موارد مربوط به آیین نامه مهمانی دستیاران را به دقت مطالعه کنند و سپس نسبت به پر کردن فرم درخواست مهمانی خود اقدام کنند.

شرایط خاص مورد نظر در صورت موافقت شورای نقل و انتقال دانشگاه‌های مبدا و مقصد جهت دستیاران عبارتند از:

الف) تبعیت از همسر که عقد نکاح بعد از تاریخ انتخاب رشته – محل به وقوع پیوسته باشد. (تبصره: همسرانی که هر دو در یک آزمون پذیرش دستیار، شرکت و قبول شده اند.)

ب) حکم کفالت مادر، پدر و یا برادر و خواهر دارای معلولیت جسمی یا روحی از مراجع قانونی

ج) ابتلا به بیماری‌های صعب العلاج به تشخیص کمیسیون پزشکی دانشگاه

بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درخواست مهمانی در شش ماه اول دوره دستیاری ممنوع است.

تبصره: در موارد خاص در صورت تایید کمسیون موارد خاص قابل بررسی خواهد بود.

موافقت دانشگاه‌های علوم پزشکی مبداء و مقصد، شرط الزامی جهت مهمانی دستیاران است و مهمانی دستیاران دانشگاه‌های مستقر در شهر تهران به یکدیگر ممنوع است.

همچنین مهمانی در سال آخر دوره دستیاری و جابجایی دستیاران “ممنوع” است.

ثبت نام دستیاران پس از تکمیل فیلد‌های مربوطه و ارسال اسکن مدارک با کلیک بر روی دکمه ذخیره اطلاعات، نهایی خواهد شد و پس از آن دانشجویان می‌توانند با مراجعه به صفحه اعلامی، با وارد کردن شماره دستیاری و کد ملی مراحل ثبت نام خود را پیگیری کنند.

پس از بررسی کارشناسان آموزش، در صورتی که مدارک و اطلاعات دستیاران ناقص باشد، پیغامی ارسال می‌شود که متقاضی باید نسبت به رفع نقص مربوطه اقدام کند.

 

منبع:خبرگزاری دانشجو

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *