فروردین ۴, ۱۴۰۲
نظارت از واحدهای استانی دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم تسهیل شد

نظارت از واحدهای استانی دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم تسهیل شد

  • بهمن ۱۷, ۱۴۰۱

روح الله رازینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعامل مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم با دانشگاه آزاد گفت: درباره نظارت و ارزیابی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از قبل هم روند نظارتی و ارزیابی را به صورت پراکنده داشته ایم و این موضوع به نوع تعامل استان ها بستگی داشت.

وی ادامه داد: در برخی از استان ها، واحدهای دانشگاه آزاد تعامل بیشتری با هیات نظارت وزارت علوم دارند که این تعامل به صورت خیلی جدی هم در سال های گذشته و حتی الان در برخی از استان ها وجود دارد.

رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم افزود: بنابراین باتوجه به ظرفیت ها و نقش قابل توجه بخش غیردولتی آموزش عالی به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در ایفای رسالت های آموزش عالی، ضرورت داشت مشارکت و بهره مندی از تجربیات آن دانشگاه در نظام نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت (ناتک) عتف تقویت و تثبیت شود.

وی افزود: به همین منظور با مجوز وزیر علوم، تحقیقات وفناوری یک نماینده از مجموعه نظارتی دانشگاه آزاد در هیات های نظارت استانی وزارت علوم عضو می شود که یک تعامل طرفینی ایجاد شود. نکته بعدی این بود که این توافق در سطح بالاتر نیز انجام و امکان حضور هیات های نظارت در واحدهای دانشگاه های آزاد محقق شود.

به گزارش مهر، موضوع عضویت نماینده دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت های نظام نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم توسط رئیس مرکز صادر و به روسای هیات های استانی و دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است.

لازم به یادآوری است هیئت ناتک عتف هر استان، در طول بیش از یک دهه فعالیت، متولی اصلی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری استان است و وظیفه شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت و چالش های نظام آموزش عالی استان، تقویت زمینه های تصمیم گیری و سیاست گذاری در آن نظام را برعهده دارد و همچنین اشاعه فرهنگ نظارت و ارزیابی و پاسخگویی مؤسسات و ارتقای کیفیت مولفه های درون دادی، فرآیندی و برون دادای را دنبال می کند.

منبع:خبرگزاری مهر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *