فروردین ۶, ۱۴۰۲
بازدارندگی دفاعی کشور و پیشرفت‌های پزشکی قطعا بدون حمایت دانشگاه‌ها محقق نمی‌شد

بازدارندگی دفاعی کشور و پیشرفت‌های پزشکی قطعا بدون حمایت دانشگاه‌ها محقق نمی‌شد

  • بهمن ۳, ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه خوارزمی که با حضور وزیر علوم برگزار شد، گفت: خدمات دانشگاه به کشور غیر قابل انکار است و هر جا قرار بوده اتفاقی رقم بخورد بار آن بر دوش دانشگاه قرار داشته است.

وی با بیان اینکه پیشرفت های دانشگاهی در کشورمان فراوان است، افزود: دشمنی با دانشگاه از ابتدا تا فتنه پیچیده اخیر وجود داشته و معلوم شده که دشمن با ایران پیشرفته و قوی مشکل دارند.

رستمی اسلامی شدن دانشگاه‌ها، درگیر شدن دانشگاه با مسائل کشور، متوازن شدن رشته های دانشگاهی، هدفمند شدن مقالات، اصلاح آیین نامه ارتقا اساتید و تربیت جوانان با ایمان و با شرف از جمله مطالبات رهبر معظم انقلاب از دانشگاه ها بوده اما آنچه می بینیم فاصله جدی اقدامات با مطالبات رهبری است، تصریح کرد: قطعا مجموعه وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر نهادها وظیفه دارند در حوزه آموزش عالی طرحی نو را ارائه بدهند و به بازیابی مجدد امکانات بپردازند.

وی تصریح کرد: بازدارندگی دفاعی کشور و پیشرفت های پزشکی قطعا بدون حمایت دانشگاه ها محقق نمی شده با این وجود دانشگاه ها از ظرفیت های لازم برخوردار هستند ولی تحول بنیادین در آموزش عالی با توجه به نیازها ضرورتی است که باید اتفاق بیفتد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *