فروردین ۲, ۱۴۰۲
برای اولین بار، دانشگاه ارومیه وارد نظام رتبه‌بندی مدیریت سبز شد

برای اولین بار، دانشگاه ارومیه وارد نظام رتبه‌بندی مدیریت سبز شد

  • دی ۱۱, ۱۴۰۱

طبق گزارشات رسیده بهمن حسینی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه ارومیه در این باره افزود: از سال ۲۰۱۰ سالانه سایت گرین متریک، دانشگاه‌ها را در حوزه مدیریت سبز ارزیابی می نماید که دانشگاه ارومیه نیز برای اولین با کسب ۵۲۱۵ امتیاز در رتبه ۶۴۰ جهان از مجموعه ۱۰۵۰ دانشگاه و ۲۳ کشوری در بین ۵۰ دانشگاه قرار گرفت.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه ارومیه با اشاره به رتبه کسب شده و در نظر گرفتن پیشرفت پلکانی در رتبه بندی گرین‌متریک، بیان نمود: این رتبه گواه مسیر صحیحی است که دانشگاه ارومیه در راستای مدیریت سبز و حفظ محیط زیست در پیش گرفته است و امید می رود با برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش جمعی خانواده بزرگ دانشگاه با سرعت بیشتری در این مسیر حرکت کنیم.

حسینی با اشاره به اقدامات دانشگاه ارومیه در حوزه مدیریت سبز، گفت: از جمله مهمترین اقدامات انجام گرفته دانشگاه در این حوزه می توان احداث نیروگاه خورشیدی دانشگاه، کاشت درختان مقاوم در برابر کم آبی، نصب کنتور در واحدها برای پایش میزان مصرف گاز و برق، نصب درب اتوماتیک برای محدود کردن اتلاف انرژی در بخش های مختلف، نصب تایمر و سنسورهای کنترل سیستم‌های روشنایی، تحلیل میزان تولید پسماند در دانشگاه، نصب شیشه‌های دو جداره، عایقکاری لوله های آب گرم، مانیتورینگ موتورخانه‌ها و چندین مورد دیگر اشاره کرد.

لازم به ذکر است رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» توسط دانشگاه دولتی اندونزی انجام می‌شود. این رتبه‌بندی با هدف ارائه چشم‌اندازی جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای مختلف راه‌اندازی شده و از شش شاخص کلیدی «محیط زیست و زیرساخت»، «انرژی و تغییرات اقلیمی»، «مدیریت پسماند»، «آب»، «حمل و نقل»، و «آموزش» برای رتبه‌بندی مؤسسه‌ها استفاده می‌کند.

«گرین‌متریک» ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از ۱۰هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه‌بندی ارزیابی می‌شوند که فهرست مؤسسات برتر بر روی وب‌سایت این نظام رتبه بندی منتشر می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *