فروردین ۱۱, ۱۴۰۲

امیدواریم بتوانیم امتحانات را به موقع برگزار کنیم

  • آبان ۳۰, ۱۴۰۱

وزیر علوم، درباره برگزاری امتحانات پایان‌ترم دانشگاه‌ها گفت: کلاس‌های ترم جاری به صورت حضوری در حال برگزاری است. امیدوارم بتوانیم امتحانات میان ترم و پایان‌ترم را نیز به موقع برگزار کنیم.

محمدعلی زلفی گل امروز در جمع خبرنگاران درباره برگزاری امتحانات پایان‌ترم دانشگاه‌ها گفت: کلاس‌های ترم جاری به صورت حضوری در حال برگزاری است. امیدوارم بتوانیم امتحانات میان ترم و پایان‌ترم را نیز به موقع برگزار کنیم و بتوانیم نیم‌سال تحصیلی بعدی را با نشاط بیشتری آغاز کنیم.

وی گفت: مبحث توجه ویژه به رشته‌های بین‌رشته‌ای و میان رشته‌ای در جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم گرفته‌شده که برخی از رشته‌های برنامه‌محور در تعدادی از دانشگاه‌های وزارت علوم که از شرایط لازم برخوردار هستند برای جذب نخبگان ایجاد شوند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با وزارت جهاد کشاورزی، توضیح داد: در جلسه امروز شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم، مصوبات لازم در ارتباط با آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی نیز به تصویب‌رسید و از این پس، میزان نیازی که توسط وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌شود، یکی از ملاک‌های پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف است.

وزیر علوم درباره این رشته‌ها که بر اساس نیاز کشور و در علوم نوپدید هستند، اظهار کرد: این رشته‌ها در راستای گسترش دانش جدید در کشور ارائه می‌شوند و تصمیم بر این است که نیازهای جامعه در ایجاد آنها مدنظر قرار گیرد، بنابراین این رشته‌ها دائمی نیستند. منظور این است، زمانی که دیگر نیازی به این رشته‌ها نباشد، پذیرش دانشجو در آنها متوقف می‌شود. این رشته‌ها تا حدودی شبیه به رشته‌های دانشگاه علمی‌کاربردی هستند که بر اساس نیاز جامعه تعریف می‌شوند.

زلفی‌گل درباره دانشگاه‌های مجری این مصوبه گفت: تعدادی از دانشگاه‌های متقاضی به صورت موردی این مصوبه را اجرا می‌کنند. اگر امکان توسعه وجود داشته باشد، در دانشگاه‌های دیگر نیز اجرا می‌شود. دانشگاه‌ها باید متقاضی باشند چرا که وزارت علوم به صورت موردی دانشگاهی را انتخاب نمی‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *