فروردین ۴, ۱۴۰۲

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه ها

  • آبان ۱۸, ۱۴۰۱

رئیس سازمان امور دانشجویان از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و زیرساخت‌های فیزیکی خبر داد .

به نقل از دانشگاه پیام نور، هاشم داداش پور ضمن اعلام حمایت از ایجاد قطب‌های مذهبی و فرهنگی در دانشگاه‌های پیام نور شهرهای مقدس گفت: وظیفه ما به عنوان قشر دانشگاهی تأمین نیازها و خواسته‌های به حق دانشجویان در زمینه‌های مذهبی، فرهنگی، ورزشی، سرگرمی و فراغت است و دانشگاه پیام نور دارای زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه است که می‌تواند منبعی برای کل دانشجویان دانشگاه‌های کشور باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در نشست با رئیس، اعضای هیأت رئیسه و رؤسای استانی دانشگاه پیام نور که به صورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی برگزار شد، با اشاره به رویکرد دولت برای تصویب تسهیلات مورد نیاز دانشجویان در قالب سفرهای استانی افزود: تاکنون ۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان در قالب سفرهای استانی ریاست جمهوری برای دانشگاه‌های کشور مصوب شده است و دانشگاه پیام نور می‌تواند سهم خود را از این سفرها مطالبه کند.

وی به ظرفیت ویژه و زیرساخت‌های الکترونیکی دانشگاه پیام نور اشاره کرد و با عنوان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید مرکز ثقل جذب دانشجوی خارجی باشد، گفت: دانشگاه پیام نور باید زیرساخت‌ها، استانداردها و کیفیت‌های لازم را برای جذب دانشجوی خارجی در شآن نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم کند.

داداش پوراز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه‌های کشور بر اساس شاخص‌های؛ آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و زیرساخت‌های فیزیکی خبر داد و گفت: آئین نامه جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی و ترکیبی به زودی تدوین و ارائه می‌شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، آینده دانشجویان را مهم‌ترین اولویت وزارت علوم عنوان کرد و اظهار داشت: باید شرایط رشد و پرورش آموزشی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه‌ها به گونه‌ای باشد که دانشجویان با آسیب‌ها و هجمه‌های فرهنگی مواجه نشوند.

وی در پایان درخصوص تخصیص وام دانشجویی متناسب با تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور قول مساعد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *