فروردین ۳, ۱۴۰۲

تقدیر از لغو امتیاز انتقال اختیاری فرزندان هیأت علمی به شهر دیگر

  • مهر ۱۳, ۱۴۰۱

 احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس جمهور ضمن تقدیر و تشکر از شورای عالی انقلاب فرهنگی برای لغو امتیاز انتقال فرزندان هیأت علمی از شهری به شهر دیگر بار دیگر بر اصلاح و بازنگری مصوبه سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی تاکید کرد.

متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر رئیسی
رئیس محترم جمهور
سلام علیکم
سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت بر خود لازم می‌داند که از تصمیم شورا در لغو امتیاز انتقال فرزندان هیات علمی از شهری به شهری و از رشته‌ای به رشته‌ای دیگر از شما و اعضای حامی عدالت تشکر کند. این اقدام، تبعیض فاحشی را سبب می‌شد و حتی با دست آویز ساختن آن، امتیازات فراتر از آن مصوبه را نیز برای فرزندان آن‌ها فراهم می‌ساخت.

مطمئناً این تصمیم شجاعانه گام مهمی در رفع تبعیضات ناروای آموزشی است. وجود تبعیضات آموزشی، نابرابری موجود را افزایش می‌دهد و چرخه فقر را پایدار می‌سازد. حرکت به سوی عدالت آموزشی از نیاز‌های حیاتی و فوری جامعه فعلی ایران به شمار می‌آید و از شما و دیگر اعضای شورا انتظار می‌رود که با ورود هر چه سریعتر به اصلاح سایر سهمیه‌های غیر ضروری که در این شورا تصویب شده است، این مسیر مبارک را به سرانجام برسانند.

همچنین بار دیگر تاکید می‌نمایم که مصوبه سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی مصوب این شورا با مخالفت قاطبه کنکوری ها، نیاز به اصلاح و بازنگری جدی دارد و با توجه به مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اجرای عجولانه آن به گفته مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، می‌تواند پیامد‌های ناگوار امنیتی و اجتماعی داشته باشد.

از شما انتظار می‌رود کوشش عدالت خواهانه خویش را برای حل مشکل مذکور بیشتر بفرمایید.

با احترام
احمد توکلی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *