بهمن ۱۰, ۱۴۰۱

زمان و نحوه برگزاری سال تحصیلی جدید دانشگاهها

  • شهریور ۹, ۱۴۰۱

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: سال تحصیلی جدید رسماً از مهرماه آغاز می‌شود، ولی دانشگاه‌ها برحسب شرایط از ۱۵ الی ۱۶ شهریور ماه برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام می‌دهند.

قاسم عمو عابدین، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات فناوری درباره زمان آغاز و نحوه برگزاری سال تحصیلی جدید گفت: سال تحصیلی جدید رسماً از مهرماه آغاز می‌شود، ولی دانشگاه‌ها برحسب وضعیت و شرایط خود از ۱۵ الی ۱۶ شهریور ماه برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: برخی از دانشگاه‌ها از هفته سوم و برخی دیگر از هفته چهارم شهریورماه به دانشجویان اعلام کرده‌اند که برای ثبت نام به سایت دانشگاه مراجعه کنند. زمان شروع سال تحصیلی جدید خارج از زمانی که عنوان کردم، نخواهد بود.

معاون آموزشی وزارت علوم دوباره تاکید کرد: آموزش دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید حضوری بوده و به هیچ عنوان آموزش ترکیبی و مجازی برای سال تحصیلی جدید نخواهیم داشت.

وی افزود: شورای عالی برنامه ریزی آموزشی در جلسه روز یکشنبه هفته قبل موضوع مذکور را بررسی کرد و به این تصمیم رسید که باید کلاس‌های رسمی دانشگاه‌ها حضوری برگزار شود.

وی ادامه داد: شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی بالاترین رکن تصمیم سازی در رابطه با آین نامه‌ها و محتوای درسی نظام آموزش عالی کشور است و این شورا تصمیم خود را بر آموزش حضوری اعلام کرده است. بنابراین آموزش رسمی در مؤسسات غیرانتفاعی و دولتی حضوری خواهد بود ولی برای حل تمرین، پرسش و پاسخ بین استاد و دانشجویان و یا فوق برنامه مشکلی ندارد که از زیرساخت‌های مجازی که ایجاد شده استفاده شود قبلاً نیز این کار انجام می شده است ولی دوره رسمی حضوری خواهد بود.

عمو عابدینی افزود: امیدواریم دانشجویان، اساتید و فرهیختگان دانشگاهی ما با تمام توان و تلاش خود موجب کیفیت بخشیدن به حوزه آموزش عالی شوند.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت شیوع دوباره کرونا، آیا بازهم سیاست وزارت علوم در مهرماه سال جاری بر آموزش حضوری خواهد بود؟ افزود: در رابطه با کرونا ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می‌کند، ما نیز تابع ستاد ملی کرونا هستیم، ولی آموزش حضوری است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *