فروردین ۲, ۱۴۰۲

حمایت از دانشجویان کم برخوردار برای شرکت در پیاده روی اربعین

  • مرداد ۳, ۱۴۰۱

معاون فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر انجام برنامه ریزی لازم برای حضور حداکثری دانشجویان، بر حمایت از دانشجویان کم برخوردار برای شرکت در این رویداد تاکید کرد.

به نقل از معاونت فرهنگی وزارت علوم، دومین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان برای انجام هماهنگی‌های نهایی اعزام دانشجویان در اربعین امسال برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، علیرضا کیخا جانشین سازمان بسیج دانشجویی، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و جمعی معاونین و مدیران دانشگاه‌های ستادی برگزار شد موضوعاتی مانند تخصیص وام دانشجویی برای اعزام دانشجویان، برنامه‌ها و حمایت‌های مالی برای اعزام دانشجویان، میزان و تعداد مواکب سازمان بسیج دانشجویی و خدمات اسکان تغذیه برای دانشجویان بررسی شد.

در ابتدای جلسه محمدعلی اسلامی مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گزارشی از اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده در خصوص تخصیص وام دانشجویی، اجتماع دانشگاهیان در کربلا و … ارائه داد.

در ادامه کیخا جانشین سازمان بسیج دانشجویی گزارشی از اقدامات سازمان بسیج دانشجویی برای ایجاد تمهیدات لازم برای دانشجویان در خصوص اسکان و تغذیه دانشجویان در سفر اربعین بیان کرد.

در ادامه جلسه حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص انجام هماهنگی‌های لازم برای اعزام دانشگاهیان به این سفر معنوی پرداختند.

در پایان جلسه عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه اعزام دانشجویان در اربعین یک رخداد بزرگ محسوب می‌شود، گفت: باید همه توانمان را برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن رویداد عظیم اربعین بکار بندیم.

وی افزود: لازم است فرآیند انجام این سفر به صورت شفاف به اطلاع دانشجویان برسد و مراحل به طور شفاف تبیین شود.

معاون فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر انجام برنامه ریزی لازم برای حضور حداکثری دانشجویان، بر حمایت از دانشجویان کم برخوردار برای شرکت در این رویداد تاکید کرد و خواستار مساعدت خیرین در این زمینه شد.

کلانتری با اشاره به ضرورت تعامل با دانشگاهیان عراقی در این ایام پیشنهاد تشکیل موکب‌های بین المللی در مسیر را مطرح کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *