آذر ۱۳, ۱۴۰۱

مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی منصوب شد

  • دی ۱۵, ۱۴۰۰

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ با صدور حکمی «مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی» را منصوب کرد.

عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ با صدور حکمی «محمدعلی اسلامی» را به عنوان «مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی» منصوب کرد.

عبدالحسین کلانتری در این حکم انتصاب خطاب به دکتر اسلامی آورده است؛ نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربیات ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و تشکیلاتی، به موجب این حکم به عنوان «مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی» این معاونت منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های دانشگاهی و گروه‌های مختلف دانشجویی و نیز تعامل مؤثر و هم‌افزا با کلیه سازمان‌ها و نهادهای متولی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی کشور، بویژه مدیران و معاونین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در راستای تحقق اسناد بالادستی بویژه سند دانشگاه اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، زمینه عملیاتی نمودن موارد ذیل را فراهم نمائید:

ارتقا نشاط و امید مبتنی بر هویت دینی و ملی؛ گسترش تعهد و مسئولیت اجتماعی در میان دانشگاهیان؛ زمینه‌سازی فعالیت هدفمند انجمن‌های علمی به منظور حل مسائل کشور؛ بهره‌گیری هوشمندانه از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی؛ راهبری، توانمندسازی و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشگاه‌ها، تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی و هنری، انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی؛ شناسایی و شبکه‌سازی نخبگان فرهنگی مسلمان و ضد سلطه در سطح بین‌المللی در راستای ارتقا وحدت و قدرت امت اسلامی و مقابله اثربخش با نظام سلطه؛ افزایش بینش تمدنی و فرهنگی از طریق حمایت از کرسی‌های آزاداندیشی، مناظره، نقد و نظریه‌پردازی؛ توانمندسازی دانشگاهیان در راستای پرورش انسان‌های مؤمن، کارآفرین، خودباور، خلاق، نوآور و توانا متناسب با ارزش‌ها و نیازهای جامعه؛ تلاش در جهت تحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی و نیز ترویج فرهنگ ازدواج به هنگام و فرزند آوری؛ ارتقا سلامت روانی و معنوی دانشگاهیان.

امیدوارم با توکل به خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولیعصر (عج) در راستای اعتلای فرهنگ ایرانی _ اسلامی و خدمت به نظام، موفق و پیروز باشید.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛ در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های «محمدهادی عسکری» مدیرکل سابق پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی در مدت تصدی این مسئولیت، تشکر و قدردانی کرد.

محمدعلی اسلامی (زاده اهواز _ ۱۳۶۵) دارای دکترای روان‌شناسی تربیتی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی است. وی رئیس پژوهشکده تحول علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی، مسئول مرکز تحقیقات علوم انسانی سازمان بسیج دانشجویی کشور و عضو فعال بسیج اساتید است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *