خرداد ۴, ۱۴۰۱

در دانشگاه فنی و حرفه ای ؛ مرکز مدیریت مهارت آموزی پوشاک ایرانی اسلامی راه اندازی می شود

  • آذر ۲۱, ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی پوشاک در دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبرداد.

به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ابراهیم صالحی عمران اعلام کرد: مرکز مدیریت مهارت آموزی پوشاک ایرانی اسلامی با مشارکت و سرمایه‌گذاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، و همکاری وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش عالی مهارتی کوتاه‌ترین مسیر برای اشتغال فارغ التحصیلان است افزود: پارادوکس تورم فارغ التحصیلان رشته‌های نظری از یک سو و نیاز شدید بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی به نیروی متخصص ماهر را مهمترین چالش آموزش کشور اعلام کرد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه دولت و مجلس باید بحث سرمایه‌گذاری مولد و پربازده در حوزه تکنولوژی‌های مرتبط با آموزش مهارتی را به صورت جدی پیگیری کرده و از تجارب بین‌المللی در این خصوص استفاده کنند به چالش‌های اقتصادی اجتماعی و امنیتی بیکاری اشاره کرد گفت: با تجمیع سرمایه‌گذاری‌های دولت و بخش خصوصی در دو حوزه صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و افزودن بخش بودجه آموزش مهارتی به سر جمع این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های پایین دستی عملاً معضل بیکاری تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.

رئیس انجمن آموزش عالی کشور افزود: برنامه ریزی طراحی و تدوین سرفصل‌های درسی رده‌های مختلف شغلی، صدور گواهینامه مشترک بین المللی تأمین فضای کارگاهی در دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی تهران از مسئولیت‌های دانشگاه و تأمین تجهیزات ماشین آلات استخدام مربیان بین المللی را سازمان توسعه صنعتی ملل متحد به عهده داشته و هزینه‌های اجرایی دوره و حضور اساتید بین‌المللی نیز به عهده وزارت کار خواهد بود.

صالحی عمران با تأکید بر اینکه با طرح احداث این مرکز از بعد فرهنگی نیز در سطح جهان به ترویج پوشاک ایرانی اسلامی دست خواهیم یافت افزود: کشور ترکیه در سال ۲۰۲۳ صادرات ۱۰۰ میلیارد دلاری پوشاک و صنایع وابسته را در برنامه خود قرار داده است. در کشور ما نیز در سند چشم انداز ۱۴۰۴ شاغلین صنعت نساجی و پوشاک ایران باید به ۵۰۰ هزار نفر افزایش یابد که قسمت عمده آن می‌تواند با سرمایه گذاری بسیار اندک در حوزه طراحی مد و پوشاک مرتفع شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.