مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

معاون وزیر علوم : برنامه های ۱۶ آذر ترکیبی است/دعوت دانشگاهها از رئیس جمهور

  • آذر ۱۴, ۱۴۰۰

معاون فرهنگی وزیر علوم برنامه های ۱۶ آذر را تشریح کرد و گفت: امسال در کنار برنامه‌های مجازی، دانشگاه ها با حفظ پروتکل‌ها برای برگزاری برنامه‌های حضوری هم مجاز شدند.

عبدالحسین کلانتری باشاره به برنامه‌های روز ۱۶ آذر (روز دانشجو) افزود: امسال با توجه به وضعیت جدیدی که شرایط کرونایی کشور پیدا کرده و مساعدت‌هایی که از جانب ستاد کرونا صورت گرفته است همچنین با توجه به بازگشایی تدریجی دانشگاه‌ها، ما شاهد روز دانشجوی پرشورتری نسبت سال قبل خواهیم بود.

وی ادامه داد: بنابراین امسال در کنار برنامه‌های مجازی که مثل سال قبل داریم، با حفظ پروتکل‌ها، دانشگاه‌ها برای برگزاری برنامه‌های حضوری نیز مجاز شدند.

معاون فرهنگی وزارت علوم ادامه داد: لذا دانشگاه‌های زیادی هم در کشور با حفظ و رعایت این پروتکل‌ها مجموعه‌ای از برنامه‌ها را تدارک دیده‌اند و مجموعه‌ای از پیشنهادات و ابلاغیه‌ها هم از جانب معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به دانشگاه‌ها پیشنهاد شده‌است.

کلانتری با اشاره به حضور مسئولان در دانشگاه‌ها همزمان با ۱۶ آذر یادآور شد: به‌جهت استقرار دولت جدید و تأکیدی که دولت جدید بر حضور در میان اقشار مردم از جمله دانشجویان دارد بنابراین توصیه کرده‌ایم در سطح استان‌ها هم مسئولان در دانشگاه‌ها حضور یابند و در جریان امور دانشگاه و دانشجویان قرار گیرند و احیاناً به پرسش‌هایی که در زمینه‌های مختلف وجود دارد پاسخگو باشند و صدای دانشجویان را بشنوند.

وی ادامه داد: در حد توصیه این نکته صورت گرفته است، خیلی از دانشگاه‌ها هم استقبال کردند و در جریان هستیم که تعداد زیادی از مسئولان استانی هم برنامه‌هایی را شخصاً تدارک دیده‌اند و ارتباط مسئولان و دانشگاه امسال خیلی وسیع‌تر و پررنگ‌تر و مشهودتر از سال پیش خواهد بود.

معاون فرهنگی وزیر علوم درباره اینکه آیا مشخص شده است که رئیس جمهور امسال به مناسبت روز ۱۶ آذر در کدام دانشگاه حضور خواهد یافت، ادامه داد: مجموعه‌ای از دعوت‌ها از دانشگاه‌های بزرگ داخل شهر تهران از رئیس جمهور صورت گرفته است حتی دانشگاهیان به صورت مستقل از دانشگاه‌ها و مسئولان دانشگاه‌ها و تشکل‌ها هم مجموعه‌ای از دعوت‌ها را داشته‌اند و از خارج از تهران هم دانشگاه‌های بزرگ و حتی دانشگاه‌های کوچک دعوت‌هایی را از رئیس جمهور و وزیر علوم داشته‌اند که حضور پیدا کنند اما تمام این‌ها به برنامه کاری فشرده رئیس جمهور بستگی دارد که امیدواریم همین روزها برنامه نهایی و مشخص شود.

معاون فرهنگی وزیر علوم بر برگزاری پرشور مراسم ۱۶ آذر با اولویت برنامه‌های حضوری و با رعایت پروتکل‌های ستاد کرونا تاکید کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.