آذر ۱۷, ۱۴۰۱

در نشست ستاد اقامه نماز مطرح شد؛ ابلاغ وزیر بهداشت برای برپایی نماز جماعت در فضاهای دانشگاهی

  • آذر ۱۴, ۱۴۰۰

نامه دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی جهت برپایی نماز جماعت در فضاهای دانشگاهی وابسته به وزارت بهداشت ابلاغ شد.

به نقل از وزارت بهداشت، نشست ستاد اقامه نماز وزارت بهداشت با حضور دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد، در این نشست نامه ابلاغی دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی جهت برپایی نماز جماعت قرائت شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نسبت بر توجه به امر نماز در میان دانشجویان، اساتید، کارکنان، کادر درمان و تمامی اعضای خانواده وزارت بهداشت تاکید و توجه به نماز را به عنوان ستون دین امری مهم در مسیر موفقت هر انسان عنوان کرد.

وی اظهار داشت: اهتمام ویژه وزیر بهداشت به امر نماز فرصت بسیار خوبی است تا در حوزه نماز و اقامه این امر واجب الهی، در فضای دانشگاهی، بیمارستانی و اداری اقدامات لازم صورت گیرد.

شیراوژن بر تولیدات فرهنگی و پرمحتوا جهت ترغیب بیشتر دانشجویان به اقامه نماز در ابتدای وقت به صورت جماعت تاکید کرد.

وی گفت: طبق مصوبه قبلی این نشست، پژوهشی در خصوص آسیب‌شناسی چرایی بی‌توجهی جوانان دانشجو به نماز در دست انجام است تا انشاءالله بتوانیم با استخراج نتایج این پژوهش، از حضور قشر جوان دانشجوی خود در صفوف نماز جماعت استفاده بیش از پیش را ببریم.

در ادامه این نشست که به پیگیری دستورات نشست قبل و تصویب دستورات جدید انجامید، نامه ابلاغی دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت که به منظور اقامه نماز در دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و مراکز تابعه وزارت بهداشت به رئسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده بود قرائت شد.

در نامه وزیر بهداشت خطاب به رئیس/ سرپرست دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی آمده است: «با عنایت به این‌که اقامه نماز جماعت نقش بزرگی در ترویج فضای معنوی در میان کارکنان دانشگاه ایفا می‌کند، ضروری است با محوریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و ستاد اقامه نماز دانشگاه و رعایت دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نسبت به برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی( آموزشی، درمانی، اداری وغیره) اقدام لازم بعمل آید.

هیأت رئیسه دانشگاه/ دانشکده و روسای بیمارستان ‌ها نیز اهتمام لازم را در مورد حضور مستمر در صفوف نماز جماعت داشته باشند.

در صورت عدم وجود نمازخانه مناسب در برخی فضاهای دانشگاهی ( آموزشی، درمانی، اداری وغیره) معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه مکلف است نسبت به تهیه و تجهیز نمازخانه مناسب اقدام کنند.»

در ادامه این نشست گزارشی از سوی حجت‌الاسلام پور موسوی رئیس دبیرخانه‌های مشترک ستاد اقامه نماز و شورای امر به‌ معروف و نهی‌از منکر وزارت بهداشت ارائه شد و اعضای ستاد اقامه نماز وزارت بهداشت با ارائه پیشنهادات و نظرات خود در خصوص گسترش فرهنگ اقامه نماز و توسعه سخت افزاری و نرم افرازی این مهم پرداختند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *