آذر ۱۶, ۱۴۰۱

چارت سازمانی جدید وزارت علوم/ مهمترین تغییرات احتمالی در معاونتها

  • آذر ۹, ۱۴۰۰

سازمان امور اداری و استخدامی کشور در نامه‌ای ضمن موافقت با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری، نمودار چارت سازمانی جدید پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای اجرا ابلاغ کرد.

، نمودار سازمانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری تغییر کرده است. راه اندازی معاونت فناوری و نوآوری وعده‌ای بود که محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در زمان رأی گیری برای تصدی پست وزارت علوم در برنامه‌های خود به مجلس ارائه داده بود و چندی پیش با موافقت سازمان اداری استخدامی و انتصاب معاون آن، رسماً در وزارت علوم راه اندازی شد.

وزارت علوم پیشنهاد نمودار سازمانی جدید را به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه کرد و این نمودار در آبان ماه به تصویب هر دو طرف رسید.

با توجه به این مسئله که وزارت خانه‌ها با محدودیت ایجاد معاونت مواجه هستند، برای موافقت با ایجاد معاونت فناوری بر اساس نمودار سازمانی جدید، معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم به «مرکز حقوقی و امور مجلس» تبدیل خواهد شد و اداره کل روابط عمومی تحت عنوان «دفتر وزارتی و روابط عمومی» به زیر مجموعه دفتر وزارتی منتقل خواهد شد، تغییراتی هم در بخش معاونت اداری ایجاد خواهد شد.

بر همین اساس، علاءالدین رفیع زاده معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی در نامه‌ای به خطیبی، معاون مالی اداری و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: «بازگشت به نامه شماره ۱۹۷۴۰۱ مورخ ۱۷ آبان ۱۴۰۰ موضوع پیشنهاد نمودار سازمانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در اجرای مواد ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری به پیوست نمودار سازمانی مصوب آن وزارتخانه که به تأیید این سازمان رسیده‌است، برای اجرا ابلاغ می‌شود.

بدیهی است که از تاریخ ابلاغ این نامه نمودار سازمان قبلی آن وزارت‌خانه فاقد اعتبار است خواهشمند است دستور فرمائید ضمن ثبت نمودار سازمانی مذکور در «سامانه ملی مدیریت ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور» نسبت به تنظیم تشکیلات تفصیلی پیشنهادی آن وزارت‌خانه در قالب شرح وظایف واحدهای سازمانی و پست‌های سازمانی در اجرای ماده ۳۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و ضوابط مورد عمل تشکیلاتی در سقف پست‌های سازمانی مصوب اقدام و مراتب را تا حداکثر تا تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۰ برای بررسی بعدی به این سازمان ارسال کنید. شایان‌ذکر است بر اساس این نامه فوق سطح واحد سازمانی به‌عنوان «دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کارکنان» اداره در نظر گرفته‌شده است.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *