آذر ۱۳, ۱۴۰۱

برگزاری جلسه شورای عتف با حضور رئیس جمهور بعد از ۱۰ سال

  • آبان ۱۵, ۱۴۰۰

 

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری جلسه شورای عتف با حضور رئیس جمهور بعد از ۱۰ سال خبر داد.

با اعلام این خبر که در یکی دو هفته آینده به احتمال قوی شورای عالی عتف با حضور حجت الاسلام رئیسی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: وزیر علوم بر این موضوع تاکید دارد که در صورت امکان جلسه آتی شورای عالی عتف حتما با حضور رئیس جمهور تشکیل شود.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف افزود: آخرین جلسه ای که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، بر می گردد به سال ۸۹ که آن زمان با حضور احمدی نژاد برگزار شد و در واقع بعد از ۱۰ سال شورای عتف با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

پاکزاد درباره جزئیات دستور جلسه بعدی شورای عالی عتف گفت: در این جلسه قرار است چندین طرح بررسی و در صورت تایید به تصویب برسد؛ طرح نخست مربوط می‌شود به تولید مواد اولیه دارویی، موثره و کیت‌های آزمایشگاهی تشخیصی و طرح دوم که بسیار حیاتی است طرح «نظام مالی عمومی هوشمند دولت» است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دستور جلسه بعدی مربوط می شود به اولویت پژوهشی کشور در برنامه هفتم توسعه کشور. همچنین قرار است وضعیت کشور در عرصه علم و فناوری و اینکه چقدر پیشرفت داشته ایم مورد ارزیابی قرار بگیرد.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: سال ۹۴ نظامی برای ارزیابی وضعیت علمی کشور طراحی شده بود که بعد از ۵ سال قرار است اصلاح شود و در همین راستا شاخص ها باید به روز و جهانی شود که با آن ها بتوان وضعیت کشور را ارزیابی کرد و هم با کشورهای دیگر سنجش کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *