آذر ۱۷, ۱۴۰۱

تفاهم‌نامه راه‌‎اندازی «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» امضاء شد/ حضور صنایع خلاق در حوزه فعالیت‌های شهری

  • مهر ۲۹, ۱۴۰۰

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این تفاهم‌نامه به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن احمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن شهر رسید.

جذب استارتاپ­ ها و شرکت ­های خلاق و دانش ­بنیان فعال در حوزه صنایع و فناوری­ های نرم و خلاق شهری هدفی است که از راه اندازی این مرکز دنبال می شود.

اقدامات مربوط به راه اندازی این مرکز توسط گروه توسعه صنایع و معادن شهر و با حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شده است تا اقدامی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان باشد. در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال هستند که راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای گسترش فعالیت این شرکت ها و رونق تولید محصولات آنها است. همچنین در حال حاضر حدود ۷۰ خانه خلاق در کشور راه اندازی شده اند.

 

بر اساس این تفاهم نامه حمایت و مشارکت در ایجاد و راهبری خانه خلاق و نوآوری با محوریت صنایع خلاق شهری و معرفی شتاب­دهنده ­های تخصصی و حمایت مالی و معنوی از شرکت های دانش بنیان و خلاق و شتاب­دهنده­ های مستعد در این مرکز و حمایت از برگزاری رویدادهای مرتبط و پشتیبانی اطلاعاتی و اداری از جمله حمایت­ های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می ­رود.

 

تزریق نوآوری به حوزه شهری سرعت می‌گیرد

پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: راه اندازی این مرکز می تواند نقش مهمی در ایجاد هماهنگی، ارتقاء و جایگاه شرکت­ های خلاق و دانش بنیان و شتاب­دهنده ­های فعال در حوزه مباحث شهر و  شهرداری­ ها ایفا کند. فعالیت شرکت های خلاق در حوزه شهری با توسعه خانه های خلاق و نوآوری گسترش می‌یابد؛ اقدامی که نوآوری و خلاقیت را به این حوزه تزریق می کند و راهی برای توسعه خدمات شهری هوشمند است.

 

رییس اجرایی سازی سند ملی فناوری های نرم و صنایع خلاق بیان کرد: مراحل آماده سازی محل استقرار و تجهیز این خانه توسط گروه توسعه صنایع و معادن شهر انجام شده است. شتاب­دهنده ­ها و استارتاپ­ ها­ی نیز بر مبنای طرح های تجاری ارائه شده به زودی این خانه مستقر می شود و این مرکز تخصصی با عنوان «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» گشایش می‌یابد.

به گفته کرمی، در این مرکز از برگزاری رویدادهای مرتبط با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی مرتبط با مشارکت طرفین حمایت می شود. همچنین برقراری ارتباط میان این خانه و سایر خانه های خلاق اتفاق دیگری است که رخ می دهد تا با توسعه تعاملات شاهد رونق فعالیت ها در حوزه فناوری های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *