آذر ۶, ۱۴۰۱

ضرورت ساماندهی نیازهای پژوهشی و کاربردی از طریق سامانه ساجد

  • مهر ۲۷, ۱۴۰۰

به نقل از وزارت علوم، محمد سعید سیف با اشاره به اینکه ساماندهی و تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه، یکی از رویکردهای اصلی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است که می‌تواند منجر به توسعه اقتصادی شود، گفت: یکی از راه‌های بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه ساماندهی نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنایع و شرکت‌ها و همچنین آگاه کردن جامعه دانشگاهی از این نیازها است.

مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم گفت: معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم اقدام به راه‌اندازی بخشی با عنوان نیازهای پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) نموده است.

وی افزود: بخش‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌ها، صنایع بزرگ و کوچک، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای ثبت نیازهای پژوهشی صنعتی و کاربردی خود به سامانه ساجد به نشانی https://sajed.msrt.ir مراجعه کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند.

همچنین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز می‌توانند به صورت کامل از موارد فوق مطلع شده و حسب امکانات و توانمندی‌های خود، مذاکرات و روش‌های همکاری را دنبال کنند.

لازم به ذکر است هدف و وظیفه سامانه ساجد صرفاً اطلاع‌رسانی نیازهای پژوهشی صنعتی و کاربردی برای آگاهی سریع، کامل و یکسان جامعه دانشگاهی کشور از فرصت‌ها و نیازهای پژوهشی موجود در کشور است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *