آذر ۱۷, ۱۴۰۱

حدود ۷۰ درصد کلاس‌ها حضوری می شود

  • مهر ۲۷, ۱۴۰۰

حمودرضا آقامیری درباره زمان بازگشایی کامل واحدهای دانشگاه آزاد استان تهران توضیح داد و اینکه آیا امکان حضوری شدن از ۱۵ آبان وجود دارد یا خیر؟ گفت: دانشگاه آزاد هم با سیاست‌های آموزش عالی هماهنگ است هم سیاست‌های مربوط به خود را دارد؛ تلاش ما هم بر این است که از ۱۵ آبان مثل دانشگاه‌های وزارت علوم، دانشگاه را برای حضور دانشجویان آماده کنیم اما اگر هم در این تاریخ امکان پذیر نبود، در اولین فرصت که این امکان وجود داشته باشد، دانشگاه آزاد نیز بازگشایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد استان تهران از تشکیل ستاد بازگشایی دانشگاه در واحدهای دانشگاه خبر داد و گفت: با توجه به ابلاغیه سازمان مرکزی، این ستادها در واحدهای استان تهران فعال شده‌اند و در حال برنامه‌ریزی و زمینه سازی برای حضور دانشجویان در دانشگاه هستند.

آقامیری با تاکید بر اینکه در نیمسال جاری ۱۰۰ درصد دانشجویان در دانشگاه حضور پیدا نخواهند کرد، خاطرنشان کرد: بر اساس مجوزی که به ما داده‌اند، حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کلاس‌ها مجازی و مابقی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تنها دانشجویانی که دز دوم واکسن کرونا را زده‌اند می‌توانند در کلاس‌های درس حاضر شوند، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا پروتکل‌های بهداشتی و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی حین حضور دانشجویان حتماً رعایت خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد استان تهران ادامه داد: تلاش ما بر این است که نیمسال جاری به صورت حضوری و مجازی برگزار شود ولی هنوز تاریخ دقیق بازگشایی کامل مشخص نیست و منتظر ابلاغیه سازمان مرکزی هستیم.

آقامیری در پایان اعلام کرد: با حضوری شدن دانشگاه‌ها، امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ قطعاً به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *