آذر ۱۸, ۱۴۰۱

امکان حضور۱۰۰ درصدی دانشجویان در دانشگاه‌ها وجود ندارد

  • مهر ۲۲, ۱۴۰۰

محمدرضا آهنچیان با بیان اینکه ۱۰۰ درصد دانشجویان در تاریخ‌های اعلام شده امکان حضور در دانشگاه‌ها را ندارند؛ اظهار کرد: دانشجویان به دو دلیل نمی‌توانند در تاریخ‌های اعلام شده به صورت ۱۰۰ درصدی در دانشگاه‌ها حضور یابند، چرا که هنوز همه دانشجویان واکسینه نشده و بسیاری از آن‌ها فقط یک دُز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی از همه دانشجویان در تمام مقاطع کارشناسی تا دکتری درخواست کرد چنانچه تا کنون موفق به واکسیناسیون نشده‌اند حتماً به نزدیک‌ترین مرکز بهداشت محل زندگی خود مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم افزود: اسامی و کد ملی هر یک از دانشجویان از طریق وزارت علوم در اختیار ستاد وزارت بهداشت قرار داده شده و به مراکز بهداشت سراسر کشور اعلام شده است و دانشجویان لازم نیست برای واکسیناسیون الزاماً به دانشگاه محل تحصیل خود که در محل سکونت آن‌ها نیست مراجعه کنند.

وی ادامه داد: دومین شرط لازم برای استقبال ۱۰۰ درصدی از دانشجویان، بحث آماده شدن زیرساخت‌های خوابگاهی، غذاخوری‌ها، سالن‌های ورزشی، سرویس‌های ایاب و ذهاب دانشگاهی است.

آهنچیان افزود: به عنوان مثال یک اتاق خوابگاهی مانند گذشته نمی‌تواند پذیرای تعداد زیاد دانشجو باشد و ظرفیت‌ها کاهش یافته است لازم است دانشگاه‌ها به تدریج دانشجویان را پذیرش کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *