آذر ۱۷, ۱۴۰۱

سه دانشگاه ایرانی در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر اشتغال فارغ‌التحصیلان

  • مهر ۱۷, ۱۴۰۰

نتایج رتبه بندی اشتغال فارغ‌التحصیلان سال ۲۰۲۲ کیو اس منتشر شد و دانشگاه های صنعتی شریف و تهران با کسب رتبه در بازه ۵۰۰-۳۰۱ توانستند برای اولین بار در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در این حوزه قرار گیرند و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در رده ۵۰۰+ قرار گرفت.

کیو اس به عنوان یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی بین‌المللی است که دانشگاه‌های جهان را رتبه بندی می‌کند و رتبه بندی استخدام فارغ‌التحصیلان مشخص می‌کند که کدام دانشگاه بیشترین کمک را به فارغ‌التحصیلان خود جهت کسب شغل ارائه می‌دهد.

روش شناسی رتبه بندی استخدام فارغ‌التحصیلان کیو اس بر اساس ۵ شاخص نظرسنجی کارفرمایان (وزن ۳۰ درصد)، خروجی فارغ‌التحصیلان (وزن ۲۵ درصد)، مشارکت با کارفرمایان نسبت به اعضای هیئت علمی (وزن ۲۵ درصد)، مشارکت کارفرما / دانشجو (وزن ۱۰ درصد)، نسبت استخدام فارغ‌التحصیلان (وزن ۱۰ درصد) صورت می‌گیرد.

پایگاه رتبه‌بندی کیو اس این ارزیابی را در سطح دنیا منتشر کرده است. در اولین سال این رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه در سطح دنیا در این ارزیابی قرار گرفتند. در سال ۲۰۲۲ تعداد ۵۵۰ دانشگاه از ۷۸ کشور دنیا رتبه بندی شدند و دانشگاه‌های بیشتری توانسته‌اند در این ارزیابی قرار گیرند.

با بهبود شرایط جهان در زمینه همه گیری COVID-۱۹، اهمیت فارغ التحصیلی با مهارت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز کارفرمایان، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

هر یک از دانشگاه‌هایی که در این رتبه بندی قرار گرفتند توانایی تولید فارغ‌التحصیلان با «مهارت‌های نرم» مورد نیاز برای محل کار مدرن را نشان داده‌اند.

با توجه به رقابت شدید برای استخدام فارغ‌التحصیل در سراسر جهان، دانشجویان باید به طور جدی به این موضوع فکر کنند که دانشگاه آنها چگونه می‌تواند از طریق ارتباط با کارفرمایان بین‌المللی و کسب اطمینان از توسعه مهارت‌ها و دانش لازم، آنها را به طور مناسب برای اشتغال تمام وقت آماده کند.

از جمهوری اسلامی ایران سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران در بازه ۳۰۱ – ۵۰۰ این رتبه بندی قرار دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *