آذر ۱۳, ۱۴۰۱

در نشست مدیران بین الملل؛ سیاستهای کلان وزارت علوم برای توسعه زبان فارسی بررسی می شود

  • مهر ۴, ۱۴۰۰

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی گفت: سیاست‌های کلان وزارت علوم در چهارچوب دیپلماسی علم و فناوری در بستر توسعه زبان فارسی در نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها بررسی می شود.

 به نقل از وزارت علوم، دوازدهمین نشست سراسری هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با عنوان «دیپلماسی علمی در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰؛ با تاکید بر افق‌های جدید؛ حرکت‌های نو» برگزار شد.

حسین سالار آملی گفت: امروزه و در شرایط کنونی، در سپهر جدید، متفاوت و تازه‌ای از تعاملات علمی بین المللی قرار گرفته‌ایم. از سویی، حرکت رو به رشد همکاری‌های علمی بین المللی داخلی را در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم و از سوی دیگر، موانعی در مسیر همکاری‌های علمی بین المللی به وجود آمده است.

وی افزود: وقتی از منظر راهبرد کلان بین المللی وزارت علوم به مجموعه این تحولات بپردازیم، افق‌های جدیدی را در آینده تعاملات بین المللی مشاهده می‌کنیم که نیازمند حرکت‌های نو بر پایه تجربیاتی است که از بستر بین‌المللی سازی آموزش عالی به دست آمده است.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: بر اساس برنامه‌های وزیر علوم، نشست هم‌اندیشی معاونان بین‌الملل به منظور بررسی، تبیین و تدوین سیاست‌های همکاری در چهار حوزه اصلی همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین‌المللی، سازمان‌های تخصصی علمی بین‌المللی و همچنین دیپلماس علم و فناوری بر بستر گسترش زبان فارسی برگزار می‌شود

سالار آملی به موفقیت کارگروه‌های ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از محورهای این نشست، بررسی نقش و جایگاه کارگروه‌ها در ایجاد، توسعه و تحکیم همکاری‌هاست.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی اضافه کرد: در این نشست به چندین محور پرداخته می‌شود که اهم این محورها تبیین سیاست‌های کلان وزارت عتف در چهارچوب دیپلماسی علمی و اشاره به تجارب موفق است که سخنرانان به نقطه نظرات خود در این زمینه می‌پردازند و همچنین در راستای گسترش زبان ادبیات فارسی سیاست‌های کلان وزارت علوم در چهارچوب دیپلماسی علم و فناوری در بستر توسعه زبان فارسی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: در موضوع همکاری‌های علمی بین‌المللی بر اهمیت گسترش زبان ادبیات فارسی تاکید شده و اساتید و صاحب‌نظران این حوزه نسبت به تحولات این بخش از تعاملات بین‌المللی می‌پردازند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *