آذر ۱۳, ۱۴۰۱

وزیر علوم: تغییر مدیران تزریق یک روح و انرژی جدید به سیستم مدیریتی است

  • شهریور ۱۴, ۱۴۰۰

وزیر علوم گفت: جا به ‌جا شدن مدیران در آموزش عالی به معنای ناتوانی نیست بلکه تزریق یک روح و انرژی جدید به سیستم مدیریتی است.

به نقل از وزارت علوم، آئین تکریم و معارفه قائم مقام وزیر و رؤسای سابق و جدید مرکز هیئت‌های امنا و ممیزه برگزار شد. در این آئین که امروز (شنبه ۱۳ شهریورماه) با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، معاونین و مسئولان وزارتی و جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها به صورت حضوری و مجازی در محل این وزارت برگزار شد، زلفی گل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، شهدای دفاع مقدس و سلامت و ادای احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی، خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها اظهار داشت: بنده اعتقاد دارم رؤسای دانشگاه‌ها سرمایه‌های نمادین و ارزشمند علمی کشور هستند که مسئولیتی بسیار دشوار را برعهده دارند که ضمن آرزوی سلامتی به این عزیزان خدا قوت می‌گویم.

وی همچنین با تشکر از زحمات دکتر باقری در حوزه آموزش عالی، افزود: جا به‌جا شدن مدیران در آموزش عالی به معنای ناتوانی نیست بلکه تزریق یک روح و انرژی جدید به سیستم مدیریتی است.

وزیر علوم ادامه داد: آموزش عالی قبل از انقلاب ۱۷۰ هزار دانشجو داشت و اکنون بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی دکترا دارد که این خودباوری نتیجه زحمات و عمری است که اساتید و اندیشمندان در طول این سال‌ها به خرج داده‌اند.

زلفی گل با بیان اینکه ما قدردان اساتید، کارکنان، دانشجویان و اندیشمندان کشور هستیم، اظهار داشت: اگر امروز در عرصه‌های علمی دنیا حرفی برای گفتن داریم، قطعاً این دستاوردها، حاصل تولیدات دانشگاهی است.

وی با تاکید بر اینکه جایی که فکر، اندیشه و علم تولید می‌کند، باید در صدر قرار گیرد، گفت: ما باید قدردان کارکنان صف و ستاد به عنوان یاوران علمی و دانشجویان به‌عنوان امیدهای آینده باشیم و اگر این بخش‌ها به صورت مناسب کنار هم قرار بگیرند، توفیقات بسیاری را رقم خواهند زد.

زلفی‌گل در ادامه از زحمات و شخصیت‌علمی دکتر غلامی وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری نیز قدردانی کرد.

وزیر علوم همچنین در خصوص ویژگی‌های شخصیتی و علمی دکتر باقری نیز گفت: دکتر باقری انسانی با اخلاق، عاقل، عادل و دارای همه ویژگی‌های یک انسان تمام عیار علمی است لذا انتخاب جایگزین برای ایشان کار بسیار سختی بود و پس از تأمل بسیار، از دکتر سلیمانی که یکی از اساتید و شخصیت‌های برجسته علمی و اجرایی کشور بوده‌اند، تقاضای قبول مسئولیت کردیم.

وی همچنین با تقدیر از زحمات دکتر ممویی مشاور سابق وزیر علوم در امور هیأت‌های امنا و هیأت‌های ممیزه، اظهارداشت: دکتر ممویی نیز یک انسان با تجربه و با اخلاق بودند که جایگزین ایشان دکتر مهدی بیات یکی از شخصیت‌های نخبه و جوان انتخاب شد که امیدواریم ایشان در کنار بهره‌مندی از تجارب دکتر سلیمانی، در حیطه مسئولیت‌های خود به توفیقات روزافزون دست یابند.

در پایان این مراسم نیز ضمن تقدیر مجدد از دکتر باقری و دکتر ممویی، اهدای حکم به دکتر سلیمانی و دکتر بیات از سوی وزیر علوم صورت گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *