آذر ۱۳, ۱۴۰۱

۶۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد زنجان در محیط کار مهارت کسب می‌کنند

  • مرداد ۲۳, ۱۴۰۰

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: با اجرای طرحی با مشارکت بخش صنعت و بنگاه‌های تولیدی استان، ۶۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد زنجان در محیط کار مهارت کسب می‌کنند و اغلب آنان نیز جذب نیز واحدهای تولیدی می‌شوند.

دکتر علیرضا فیروزفر روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: حضور دانشجویان در بنگاه‌های تولیدی همزمان با تحصیل آنان در دانشگاه است تا همراه با معلومات دانشگاهی تجربه و مهارت های لازم برای اشتغال را نیز کسب کنند.

وی اظهار داشت: در فاز نخست اجرای این طرح، از بین ۵۰ دانشجوی متقاضی، ۳۲ دانشجو با گذراندن دوره های لازم، موفق به کسب امتیاز شدند و اکنون در واحدهای صنعتی استان مستقر هستند.

فیروزفر گفت: در فاز دوم نیز مجددا ۳۲ دانشجو از بین ۵۰ دانشجو در فرآیند مهارت آموزی و اشتغال در صنایع هستند.

وی افزود: با ادامه فازهای مختلف این طرح، قرار است تا پایان امسال ۶۰۰ دانشجو از طریق کسب مهارت در محیط کار  به فرصت شغلی نیز دست پیدا کنند.

فیروزفر خاطرنشان کرد: این طرح تامین کننده یکی از نیازهای بسیار اساسی قشر جوانان است، آنچه باعث یأس جوانان می شود عدم کسب مهارت های لازم برای اشتغال است، در این طرح دانشجو و بنگاه های اقتصادی به طور متقابل به هم معرفی می شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به تاسیس دانشکده مهارت در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: خروجی این دانشکده بر اساس برنامه هایی که بر آن تعریف شده است، یک دانشجوی کاملا مهارت ورزیده و آماده اشتغال در بازار کسب و کار خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *