آذر ۶, ۱۴۰۱

معاون فرهنگی وزارت بهداشت خبر داد اعلام نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان هفته

  • مرداد ۲۰, ۱۴۰۰

معاون فرهنگی وزارت بهداشت از اعلام نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: دانشگاه هایی که در رتبه های پایین قرار بگیرند، علل کسب رتبه پایین مورد ریشه یابی قرار می‌گیرد و مراکزی که رتبه های بالا را کسب کنند مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

دکتر سیما سادات لاری   ضمن بیان این مطلب به تشریح آخرین وضعیت رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت و اظهار کرد: رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی با این هدف در وزارت بهداشت آغاز شد که دانشگاه ها به صورت کاریکاتوری فقط در یک جنبه رشد نکنند و همه ارکان این مراکز باید به یک اندازه رشد کند. در واقع در بسیاری از مواقع، جشنواره های مختلف در دانشگاه ها برگزار می شدند ولی در نهایت چون در رتبه بندی لحاظ نمی شد و احساس خوبی به مراکز شرکت کننده نمی‌داد.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی عملیاتی شده و نتایج آن تا آخر این هفته اعلام خواهد شد، تاکید کرد: ما این رتبه بندی ها را در ۸ آیتم با محورهای مختلف لحاظ کردیم؛ در واقع ما آیتم های فرهنگی دانشجویی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها را در کنار هم قرار دادیم و مورد ارزیابی کلی قرار دادیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در بُعد انسان سازی و حکمت بنیادی، بررسی جنبه های فرهنگی دانشگاه ها بسیار پررنگ تر دیده شده است ما سه معاونت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی وزارت بهداشت را از این سه بُعد تقسیم بندی کردیم و مورد بررسی قرار دادیم.

دکتر لاری با تاکید بر اینکه رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی در سه سطح “کلان منطقه ها” و دانشگاه های بزرگ”، “دانشگاه های علوم پزشکی مرکز استان و غیر مراکز استان” و “دانشکده های علوم پزشکی مستقل” مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: نتایج این نتایج تا پایان هفته جاری اعلام خواهد شد در نظرات سه معاونت وزارت بهداشت در این خصوص جمع اوری شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: دانشگاه هایی که در رتبه بندی، رتبه های برتر را کسب کنند، مورد تشویق قرار خواهد گرفت و دانشگاه‌های رتبه پایین آسیب شناسی می‌شوند.

وی با بیان اینکه رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی هر دو سال یکبار انجام می شود، بُعد انسان سازی و حکمت بنیان بودن، بین المللی سازی، پاسخ گویی، سرآمدی و مرجعیت، بُعد فناوری و دانشگاه نسل جدید، ماموریت گرایی، واجرای مصوبات هیات امناها از جمله محورهای رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور دانست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *