آذر ۱۶, ۱۴۰۱
منصور غلامی \ وزیر علوم تحقیقات و فناوری \ دولت دوازدهم

لزوم حفظ موسسات پژوهشی که سالیان متمادی فعال بوده‌اند

  • تیر ۸, ۱۴۰۰

وزیر علوم;

لزوم حفظ موسسات پژوهشی که سالیان متمادی فعال بوده‌اند

 

 

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت ارزیابی و نظارت بر عملکرد موسسات پژوهشی گفت: با توجه ویژه به موضوع ارزیابی و بازتعریف ماموریت‌های موسسات پژوهشی، می‌توان از ظرفیت تحقیقاتی ارزشمند آنان بهره بیشتری برد.

 

دکتر منصور غلامی، در شانزدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت با بیان اینکه اصولاً ارزیابی کردن و مورد نقد قرار دادن نتایج ارزیابی‌ها کار ارزشمندی است، گفت: ارزیابی باید بسیار جدی و با تفکر عملیاتی شدن صورت پذیرد.

وی افزود: در مدیریت ستادی وزارت علوم نیز تاکنون به مجموعه‌های پژوهشی که می‌توانند در سیاستگذاری‌های کلان امور موثر باشند و کمک کنند، توجه لازم مبذول نشده است؛ در حالی که به عنوان یک ظرفیت تحقیقاتی و جایگاهی که در امور دارند، این ضرورت احساس می‌شود که با یک بازخوانی مجدد، ماموریت‌ها و وظایف آنها بازتعریف شده و در راستای اصلاح فرایندها اقدامات موثری انجام شود.

غلامی همچنین اظهار کرد: مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در راستای کمک به تحقق اهداف و اجرای برنامه‌های اجرایی کلان که تجربه خوبی دارد، می‌تواند اثرگذار باشد و مدیران در دوره‌های بعدی هم باید با حساسیت برای برقراری این همکاری تلاش کنند.

طبق اعلام اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم در پایان گفت: حفظ و نگهداشت موسساتی که سالیان متمادی فعال بوده‌اند با تاکید بر تقویت و اصلاح ماموریت‌ها کار سخت اما ارزشمندی است که باید به آن توجه کرد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *