آذر ۱۳, ۱۴۰۱

موسسات غیرانتفاعی از بخشنامه نحوه پذیریش دانشجو مستثنی شدند

  • اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۰

موسسات غیرانتفاعی از بخشنامه نحوه پذیریش دانشجو مستثنی شدند

 

مدیر کل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در موسسات غیرانتفاعی خبر داد و گفت: پذیرش براساس امتیازات رتبه بندی خواهد بود.

فرزانه شمیرانی درباره نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه و مؤسسات غیرانتفاعی با توجه به بخشنامه وزارت علوم که تعداد دانشجویان نسبت به تعداد اعضای هیأت علمی مشخص خواهد شد گفت: درباره این مصوبه مذاکره ای با وزیر علوم و سازمان بازرسی انجام داده‌ایم و امور مربوط به غیرانتفاعی‌ها با توجه به مصوبه مذکور تا حدی اصلاح شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس دانشگاه‌های غیرانتفاعی که بر اساس رتبه بندی، امتیاز کافی را کسب نکنند، ۸۰ درصد سال قبل دانشجو پذیرش می‌کنند و اگر در رتبه بندی امتیازی بالاتر از ۸۰ درصد را کسب کرده باشند، می‌توانند همان تعداد دانشجویی که برای آنها مشخص شده بود را پذیرش کنند.

مدیر کل دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم اعلام کرد: در سال تحصیلی جدید نتایج رتبه بندی مؤسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی در ظرفیت پذیرش آنها مؤثر است و براساس اطلاعات رتبه بندی به مؤسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی دانشجو داده می‌شود.

وی ادامه داد: مصوبه شورای گسترش این بود که براساس تعداد اعضای هیأت علمی به دانشگاه‌ها دانشجو داده شود ولی در اصلاحی که برای دانشگاه و مؤسسات غیر انتفاعی صورت گرفت، امتیازات رتبه بندی نیز دخالت داده شد، بنابراین ظرفیت‌های پذیرش بهتر شد.

شمیرانی درباره اینکه بنابراین می‌توان گفت دانشجویان دانشگاه و مؤسسات غیر انتفاعی در سال تحصیلی جدید کاهش نخواهند داشت، گفت: نسبت به سال قبل کاهش می یابد و متناسب با رتبه‌های مؤسسات خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *