آذر ۱۳, ۱۴۰۱
حجت السلام والمسلمین خسروپناه

نشست خبری «همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی» برگزار شد

  • اسفند ۱۸, ۱۳۹۹

نشست خبری اولین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی با حضور معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست خبری «همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی» با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بعدازظهر امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین خسروپناه در این نشست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید دغدغه تعالی علوم انسانی دارد، گفت: هدف از تعالی سازی علوم انسانی و هنر، روزآمدی و بومی‌سازی و حکمی‌سازی است. دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا دوره های متعدد توانمندی اساتید برگزار کرده است.

وی افزود: برای انتقال آموزه های اساتید حوزه علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه پژوهش و تحقیق و دیگر دانشگاه ها، برگزاری اولین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی تدوین و در شورای سیاست گذاری و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شد. در این راستا دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، پیام نور، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، جامعه المصطفی العالمیه و دیگر مراکز علمی و پژوهشی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری خواهند داشت.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مجوز برگزاری همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) اخذ شده است، اظهار داشت: این همایش در ۱۳ محور با موضوع های حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی، جامعه شناسی، تعلیم و تربیت، علوم سیاسی، علوم اقتصادی، مدیریت، فقه و حقوق، ادبیات و زبان شناسی، هنر، شهرسازی و معماری، فرهنگ و تمدن اسلامی، خانواده و فضای مجازی برگزار می شود.

دکتر خسروپناه ادامه داد: ۱۳ کمیسیون تخصصی مربوط به محورهای یادشده، تعریف شده است که هر یک از آنها به صورت مستقل و در استان های اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، قم، کردستان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، یزد و واحدهای تهران شمال و علوم و تحقیقات تشکیل شده اند. سیاست‌گذاری و نظارت بر کمیسیون های ۱۳ گانه برعهده سازمان مرکزی و اجرا برعهده استان هاست.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پیش همایش های تخصصی در محورهای ۱۳ گانه از یکم تا شانزدهم تیرماه ۱۴۰۰ با حضور اندیشمندان، محققان و شخصیت های برجسته ایرانی و خارجی از کشورهای آمریکایی، اروپایی، جهان عرب، شرق آسیا و… برگزار خواهد شد. پنل های اصلی همایش از ۹ تا ۲۴ آبان ماه و اختتامیه همایش ۲۶ آبان ۱۴۰۰ برگزار می شود.

وی با اشاره به مهلت ارسال مقالات به نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی، گفت: علاقمندان شرکت در این همایش از نهم اسفندماه ۱۳۹۹ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ فرصت دارند چکیده مقالات خود را برای داوری به دبیرخانه همایش ارسال کنند. مقالات تأییدشده در این همایش، ضمن ارائه در پنل های تخصصی و انتشار در مجموعه مقالات همایش، در مجلات معتبر علمی دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ خواهد رسید.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین خسروپناه در پایان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این همایش، توجه به حکمت اسلامی به عنوان یکی از پارادایم های علوم انسانی است و تلاش داریم با نظریه پردازی در حوزه حکمت انسانی، نشان دهیم که حکمت اسلامی نه تنها برای جامعه ایران و جهان اسلامی مفید است، بلکه برای تمام بشریت نیز سودمند و سبب خیر خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *