آذر ۱۳, ۱۴۰۱
مجلس شورای اسلامی | غیردولتی نیوز

قالیباف در پاسخ به تذکر نصیرایی: مجلس ادغام دانشگاه‌ها را پیگیری می‌کند

  • اسفند ۱۷, ۱۳۹۹

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره ادغام غیر کارشناسی دانشگاه ها، گفت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.

حجت الاسلام مجید نصیرایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طی تذکری شفاهی، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۴ مصوبه‌ای مبنی بر ادغام مراکز علمی و دانشگاه‌ها داشت اما هیچ اقدامی در جهت اجرای این مصوبه تاکنون انجام نشده است.

وی بیان کرد: دولت در ماه‌های پایانی کار خود بدون کار کارشناسی، به دنبال اجرای این مصوبه است و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم بدون هم فکری اقدام به ادغام کرده است.

نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این ادغام کارشناسی نشده، حدود ۱۴۰ هزار دانشجو آسیب می‌بینند و مشخص نیست که برخی افراد چرا به دنبال حاشیه سازی هستند و چه اصراری دارند تا برای کشور مسئله ایجاد کنند؟

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: در گذشته هم درباره این مسئله به وزیر علوم نامه نوشته و دغدغه نمایندگان را مطرح کردم.

وی تصریح کرد: ادغام مراکز علمی و دانشگاه‌ها باید با هماهنگی و اولویت بندی باشد و باید تکلیف دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی، آزاد، پیام نور، بخش خصوصی و دانشگاه‌هایی که ردیف بودجه دارند، با دانشگاه‌هایی که با وقف و کمک‌های مردمی اداره می‌شوند، مشخص شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *